Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Tirilye Tarihi Tirilye'de yat ve tekne İmalatı

Tirilye'de yat ve tekne İmalatı

E-posta

Tirilye'de  üretimi yapılan irili ufaklı yat ve benzeri deniz tekneleri ülkemizin her noktasına ve dünyaya güvenle satılıyor.

20 yıldır ahşap ve fiberglas sandal ve yat imalatı yapan 41 yaşında evli ve 3 çocuk babası Mustafa Ay 16 yıl önce Mudanya'nın Tirilye mahallesine gelerek imalatını Tirilye çıkışı Eşkel'e gidiş yönündeki yerinde sürdürüyor. İmalathanesinde 4 metreden 17 metreye kadar yat ve sandal imalatını yapıyor ve bu işinden oldukça mutluluk duyduğunu belirtiyor.

Tirilye'de üretim aşamasında olan tekne den bir görünüm

20 yıldan bu yana imalathanesinde en güzel ahşap yatları üreten Mustafa Ay, anahtar teslim olarak da imalat yaptığını belirterek, "Delikanlılık yaşımda başladığım ahşap,  fiberglas sandal ve yat imalatını 20 yıldan bu yana aralıksız olarak sürdürmekteyim. Fiberglas teknenin yapımından önce kalıbını çıkarıyoruz daha sonra da imalatına geçiyoruz. Müşterimiz hangi modelde isterse o modeli üretiyoruz. Yatlarda da aynı şekilde isteğe bağlı ve iç dekorasyonuyla anahtar teslim olarak da imalat yapıyoruz, iç dekorasyonu yatı sipariş veren müşterinin zevkine de bırakıyoruz. Ülkemizin denizi olan hemen her bölgesine ayrıca yurt dışına fiberglas ve ahşap sandal ile yat satıyordum  ancak şimdi işlerimiz hafifledi yani eskisi gibi değil, bunun nedeni olarak girdi fiyatlarının oldukça yüksek olmasını gösterebilirim. İstenen her ebatta fiberglas, ahşap sandal ve yat imalatı yapabiliyorum. Mudanya ilçemiz turistik bir kent, böylesine güzel bir kentte bulunmak ve deniz bölgesi Mudanya'da ahşap ve fiberglas sandal ve yat imalatı yapmak ve ülkemizin birçok noktasına, Mudanya dan ulaştırmak bence çok güzel bir olay. Turizmin gereklerinden biri olarak gösterebileceğimiz sandal ve yat imalatı konusunda biz Tirilye kardeşler ahşap ve fiberglas imalatçıları olarak üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye çalışıyoruz" dedi. 
       

Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

 


Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Kimler Sitede

Şu anda 1008 ziyaretçi çevrimiçi