Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Tirilye Tarihi Tirilye Resmen Mahalle Oldu. Bursa İl Sınırları Mülki Sınır Kabul Edildi.

Tirilye Resmen Mahalle Oldu. Bursa İl Sınırları Mülki Sınır Kabul Edildi.

E-posta

Büyükşehir Yasası Resmi Gazete'de yayımlandı Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van, büyükşehir belediyesi oldu, 26 yeni ilçe kuruldu. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Sakarya ve Samsun büyükşehir belediyelerinin sınırları, il mülki sınırı olarak belirlendi. Tirilye Belediyesi'nin tüzel kişiliği böylelikle söndürülerek Büyükşehir belediyesi'nin mahallesi durumuna getirilmiş oldu.

Yasa Resmi Gazetede Yayımlandı Tirilye Belediyesi Söndürüldü

Konuyla ilgili görüşüne başvurmak istediğimiz Tirilye Belediye Başkanı Ali Turan ise üzüntülü bir sesle açıklama yapmak için henüz erken olduğunu ifade etti. Yasa kapsamına özerk orman köylerininde dahil edilmesiyle özerk orman köyü statüsünde olan Kumyaka'da Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil edilmiş oldu. Bu yerleşim birimlerinin gereği gibi hizmet alıp alamayacağını ise zaman gösterecek. 

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 13 Aralık 2012 12:41 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 sokrates 06-12-2012 21:49
Büyükşehire dahil olmakla herşeyin daha tertipli düzgün olacağı,şehirci lik kriterlerinin daha planlı olacağı söyleniyor.Şimdi Bursaya bakalım,Yıldırı m,Osmangazi ve Nilüfer yıllardanberi Bursa Büyükşehiri oluşturuyor.Yıldırıma bakıyorsun nerdeyse deyim yerindeyse hertaraf gecekondu ve kaçak yapılarla dolmuş ilçenin her tarafı karmaşık yolun ortasına bile bina konduran gördüm.Osmangazi, o da çok farklı değil heykel altıparmak ,setbaşı civarını çıkarırsanız yine kentin önemli kısmı plansız yapılarla dolu.Bir tek Nilüfer bunların dışında tutulabilir ama ona bağlı bir çok yerdede uygunsuz yapılar mevcut.

Şimdi Bursanın kent durumu böyle iken biz Mudanyada yaşayanlar büyükşehire geçmekle ilçemizin eskisinden daha iyi olacağını nasıl söyleyebilirizk i.Kaldıki ilçemiz belediye meclisinde alınan imar kararlarının Büyükşehir meclisinde nasıl uyulmadığını,sa hile yakın yerlerde 8 kata kadar imar izni verildiğini basın yoluyla öğrendik.Bu mudur büyükşehir hizmeti,şimdi bütün şehir yasasıyla şehir planlaması imar izinleri gibi şeyler eğer tamamen büyükşehire geçerse bu 8 kat örneğinden çıkarak Mudanya daha iyi bir yer olacak nasıl diyelim.Bir de büyükşehirin Mudanyada şu ana kadar yaptıkları şeylerin çoğu biz yaptık oldu tarzında olduğunu birçok kişi görüyordur.En son yaptıkları terminal binasıda Mudanyanın simgelerinden biri olan Montania Otelininde manzarasının önüne geçmiş.Kent değerleriyle uyumlu yapılar yapmak zor olmasa gerek.Bakalım daha neler bekliyor Mudanyayı.
 
 
0 #2 mudanyalı2 11-02-2013 23:46
ama bizim halkımız gene akıllanmaz verir bunlara mudanyaya ne yaptılar budo gelmese yollar bu şekilde düzelmezdi hep büyükşehir cebine girecek ya hep rant hep zengini düşünüyorlar garibanları makarna, kömür ve çeyrek altın dahi vererek oy istiyorlar sen önce size göre iyi olan enflasyonu düzelt ne olacak çocuklarımızın hali allah yardımcımız olsun yaptığınız hizmetlerin hepsi zengin kısmına hepsi faso fiso nerde çevre yolu orda kazı yaparlar hemen belediye yol çalışması yapıyor diye insanlara karşı göz boyaması yaparlar uyan artık mudanya çağdaş ilerici atatürkçü mudanya
 


Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Kimler Sitede

Şu anda 625 ziyaretçi çevrimiçi