Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Hot topic Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

E-posta

Emekli Tüm General Yaşar KaragözSayın Mudanya’lılar,

Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaşımlara az da olsa beni tenkid eden yorumlar alıyorum. Benim hiçbir kişisel siyasi ikbal beklentim, maddi talebim yok.

Ben Mütareke Müze Evini ve çevresini cumhuriyetin bekçisi olacak evlatlarınıza korunmuş olarak bırakmak için uğraşıyorum.başlangıçta bu konuda beni destekleyenler çok azdı. Ancak şimdi destekçilerin sayısı arttı onlara minnettarım. Bu konuda rantiyecilerden maruz kaldığım hakaretleri de helal ediyorum.

Kimse dayatmadan hoşlanmaz. Elbette ben de.

Hukuka uymayanı, tarihimizi korumayanı, şehidine,  Atatürk ve en yakın silah arkadaşı, batı cephesi komutanı, mütarekenin kahramanı, Lozan'ın üstün yetenekli diplomatı, rahmetli, 2 nci adam İsmet İnönü'ye onun anısına fiilen saygı duymayanı CHP' li saymam.   

Hayri Bey'e, Mustafa Bozbey ' i örnek al dediğimizde "Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var" dedi. Ama yoğurdu halkın üstüne döktü. Mustafa Bozbey’i çok takdir ediyorum. Kazanmasını da diliyorum.

Benim için belediye başkanının kim olduğu, hangi partiden olduğu önemli değil. Önemli olan 10 yıldır korumaya çalıştığım Mütareke Müze Evi, yakın çevresindeki özel korumalı alan ve Mudanya'nın on binde birini bile teşkil etmeyen bir avuç kentsel sit alanı.

Eski iki belediye başkanını da şikayet etmiştim. Biri de Akp'li Hasan Aktürk'tü. Bana hiç tepeden bakmadı. Kurul kararını da uyguladı. Sahili işgal eden Korsan Kafe ve onun işgal ettiği iskele onun zamanında kaldırıldı.12 Eylül caddesi O'nun zamanında trafiğe kapandı ve meydan park yeri olmaktan kurtarıldı. Akıncı Abidin Bey sokağı ve arsa işgalden kurtarıldı. Hataları olmuş mudur? Olmuşsa da gerekli yasal işlem yapılmıştır.

Müze ve çevresinin parti ile alakası yoktur. Devletin ve yetkili kurumlarının koyduğu yasal kurallara uymak şarttır. Bölgeyi koruyan 2863 sayılı yasaya göre kurulun karar ve talimatlarını uygulamak zorundadır. Uygulamış mıdır?

Kesinlikle hayır. Adeta devleti yasaları yok saymıştır . 

Ben 73 yaşındayım. Ne yaptığımı biliyorum. Hukuka saygılıyım. Benim akıl sağlığımdan şüphe edip, anayasal demokratik dilekçe hakkımı kısıtlamak için mahkemeye veren adama oy mu vereyim? Değerli CHP üyeleri, bunu bir AKP' li belediye başkanı yapsaydı ne düşünürdünüz?

O zaman benim diğer partilerin seçmeninden ne farkım kalır? Ben Aklımı vicdanımı kullanırım. Dirayetsiz bulduğum bir genel başkan Mudanya halkını iki milletvekili için çiğnediği gitti. Bunu kendisine de arz ettim. Bakalım Hayri Bey seçimi kaybettiğinde onu destekleyen iki milletvekiline siyasi bedel ödetebilecek mi? Ben Mudanya’da bu CHP' yi değil Atatürk'ümün CHP sini desteklerim. İyi düşünürseniz bana hak vereceksiniz umarım.

Mudanya’yı ihya edecek, rantiyecileri değil halkı koruyacak ve hizmet edecek bir adayı seçmenizi dilerim.

Saygılarımla

Yaşar karagöz

Mütareke müze evi ve çevresi koruma gönüllüsü

 

Son Güncelleme ( Salı, 22 Ocak 2019 22:53 )