Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Hot topic Fırat'ın Doğusu Erdoğan - Soylu - Kılıçdaroğlu

Fırat'ın Doğusu Erdoğan - Soylu - Kılıçdaroğlu

E-posta

Fırat'ın Doğusu gelecekte çocuklarımıza torunlarımıza 100 yıl boyunca bela olacak bir coğrafya. Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Yahudi Kürdistan oluşturmak maksadıyla arka penceresinden İsrail ve ABD tarafından desteklenen Ortadoğu'nun kiralık katillerinden oluşan PKK uzantısı PYD ve YPG diye adlandırılan neredeyse alfabenin bütün harflerini içinde de barındıran Ortadoğu fahişesi bir yapılanmaya , Fırat'ın doğusunda da müdahale kararı alarak yok etme iradesini ortaya koyan Sayın Cumhurbaşkanımız ve tüm askerlerimizi canı gönülden kutluyor, ölümüne sizlerle birlikte olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

FIRAT'IN DOĞUSU ATATÜRK'ÜN VASİYETİ

Allah, İslamın son ordusunu muzaffer eylesin, kılıcınız keskin olsun. Bugün haberleri dinliyorum Sayın Süleyman Soylu diyor ki "Terörü nasıl bitme noktasına getirdiysek, uyuşturucuda silmezsek namerdiz. Dağlarda 700 terörist kaldı. 5 metre kar da olsa da canlılarını almazsak bu millet bize hakkını helal etmez."

Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ki;

Münbiç'i temizlediniz, temizlediniz yoksa biz temizleriz. Sincar vurulduğu, karaçak vurulduğu,kandilin vurulduğu gibi, Fırat'ın doğusunda da kaybedecek bir günümüz dahi yok.vuracağız...

Bu arada yine bugün Amerikan Başkan Yardımcısı James jeffrey PYD ve PKK lılarla koordinasyon toplantısı yapıyor ve yine bugün sayın Kılıçdaroğlu "Hakkını alamayan her işçi meydanları doldurmalıdır" diyor. Yine buna benzer bir zamanda Demirtaş vatandaşı "Hendek Savaşı" yapan PKK lılara desteğe çağırmıştı.

Bakın size tarihten kısa bir özet geçeceğim Özal 1991 Körfez Savaşı'nda Türkiye Musul ve kerkük'ü girmelidir gerekli hazırlıklar yapılsın emrini vermişti o zamanki Genelkurmay Başkanı Necip torumtay Özal'ın Musul ve Kerkük'e girmede  kararlı olduğunu görünce, ben "Askerimi Ortadoğu bataklığına sürmem" diyerek istifa edecekti. 1998 yılında Kenan Evren verdiği bir mülakatta Özal'ın Musul ve Kerkük girmesini kendisinin durdurduğunu söyleyecekti. Oysa kurucu Cumhurbaşkanımız Atatürk 1937 yılında Amerikalı General Mc Arthur' a aynen şunları söyleyecekti "Allah nasip eder ömrüm vefa ederse Musul'u, Kerkük'ü ve Adaları geri alacağım. Selanik dahil Batı Trakya'yı Türkiye hudutları na katacağım" .

Atamızın bu vasiyetini bilmeyen hiç bir lider yoktur. Torumtay bilerek ihanet etmişti. Kenan Evren bilerek ihanet etmişti.

Yıl 1963'te Kıbrıslı Rumlar bize kanlı Noel yaşattı. Acımasız ve insanlık dışı bir katliamdı. Kıbrıs Cumhuriyeti fiilen sona erdi, garantör devlet olan Türkiye müdahale kararı almıştı. Başımızdaki İsmet İnönü vardı.1947 yılında Amerikan başkanı Truman ile 12 maddelik ve  400 milyon dolara tekabül eden yardım anlaşması , Türkiye adına başbakanla Hasan Saka ve Ankara Büyükelçisi  Edwen C Wilson imzalamıştı. 

Bu anlaşmayı askeri ve maddi bir yardım olup ancak ABD'nin izniyle kullanılabilirdi.  İşte o zaman o meşhur Johnson mektubu yazılmıştı İnönü'ye. Mektupta Johnson  diyordu ki "bizden aldığınız askeri yardımlarla Siz Yunanistan harekat yapamazsınız. Buna kesinlikle müsaade etmeyiz. Eğer bunu yaparsanız birçok Türk askerini kaybına sebebiyet vereceksiniz"  ve İnönü maalesef bu harekatı yapamadı tam 10 yıl sonra bu harekatı yapmak Sayın Bülent Ecevit ve Sayın Erbakan'ın nasip oldu. 

Ecevit "şartlar müsait oldu ve ben atamın vasiyetinin bir kısmını yerine getirebildim" demiştir.

1991'de Sayın Turgut Özal'ın arkasında asker yoktu. Musul ve Kerkük'ü alamadı. İnönü aldığı yardımlardan vazgeçemedi. Maalesef ki bir savaşı da göze alamadı ve Johnson mektubuna boyun eğdi.

Yıl 2016-2017-2018 sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan "Misak-ı Milli'yi kavrarsak, anlarsak Suriye'deki sorumluluğumuzun Irak'taki sorumluluğumuzun ne olduğunu anlarız. Bugün Musul üzerinde bizim sorumluluğumuz var. Hem masada hem arazide olmak zorundayız" diyordu.

Ve şimdi diyor ki siz Münbiç'i temizlemezseniz biz temizleriz. Terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz Bir iki gün içerisinde Suriye'ye yani doğusuna Harekat düzenleyeceğiz Sincarıda, kandili de karaçar, ıda kazdığınız Tünelleri de sizlere mezar edeceğiz.

Evet arkasında askerde var Özal gibi yalnız değil, arkasında millet de var.

CEMİL ÇETİN

Üzgünüm üyesi olduğum Parti'nin başındaki lider gibi kurgu değil, kasetle gelip ,kasvetle Partisi'nin üzerine çökmedi. Suriye'ye yani Fırat'ın doğusunda harekât planlanan bir zamanda, işçi haklarını bahane edip, Fransa ya özenerek, insanları eyleme teşvik etmedi. Vallahi Demirtaş'ın Hendek tezgahından hiç de farklı bir durum değil, gel de isyan etme, yenilmekten bıkmayan, koltuğa çivilenmiş, maalesef ki Atamızın miras yedisi ,ne zaman, nerede durmasını bilemeyen liderimiz var.

Bu kadar mı zor böylesine bir zamanda, milli siyasetten yana olmak ,Ata'nın mirasına  ve vasiyetine sahip çıkmak? Yoksa cesaretin , İnanmıyorsan bu devlete, bu millete ,bırak be kardeşim koltuğu , bırakta Partisi'nden çok oy alan liderlere ince,den bir yol açılsın. Git artık, git de bari ulusalcı yaramız incinmesin. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın İçişleri Bakanımız Atatürk'ün vasiyetine sahip çıkmak sizlere nasip oldu ve mehmetçiklerimiz tüm kolluk kuvvetlerimiz, vatan için şehit olmak, gazi olmak ve bu milletin kalbinde sonsuza kadar yaşamak da size.

Allah yar ve yardımcınız olsun kılıcınız Keskin olsun.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....

Cemil Çetin

 

Son Güncelleme ( Cumartesi, 22 Aralık 2018 17:07 )