Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Hot topic MİLLİ BÜTÜNLÜK

MİLLİ BÜTÜNLÜK

E-posta

CEMİL ÇETİNTürkiye'de "Cumhur ittifakı kaybederse Beka sorun olur" diyen Türkiye'nin çok büyük bir ülke olduğunu herhangi bir kişiye veya siyasi kuruma bağlı olarak bekasının tehlikeye girmeyeceğini bilmeyecek kadar sığ ve yersiz bir siyaset yapıyor demektir. Türkiye Cumhuriyeti'nin dünyada ki yerini ve çapını iyi anlayamamış demektir.

Şu veya bu partinin kazanması veya kaybetmesi ülkemizi sarmayacak ve asla bitiremeyecektir. Bu ancak ve ancak iktidarı kaybetmeme hırsı, kibre kapılma,halk iradesinin önünde yer alma çabasıdır.

Bugün Milli Güvenlik Kurulunda 5 saatlik bir toplantı yapıldı. Alınan kararlar son derece yerindedir. Buradan 10000 kilometre öteden gelip Suriye'de ahkâm kesip Fırat'ın doğusunda gözlem noktaları kurarak 1. Dünya Savaşındaki Sevr'i hortlatma ya çalışan ABD'nin , kendilerine bağımlı bir kürdistan kurma çabasının beyhude olacağı beyan edilmiş ve gerekirse milli menfaatlerimiz gereği gerekeni yapılacağı söylenmiştir.

Bir vatandaş olarak bence çok daha ileri gidilmeli. Tıpkı Kıbrıs savaşındaki gibi Sayın Ecevit'in, Erbakan'ın aldığı kararlar gibi, ABD'nin tüm üstleri kapatılmalı. Türkiye'deki harekat imkanı tamamen ortadan kaldırılmalı ve gerekirse ilişkiler tamamen doldurulmalıdır. Asıl beka sorunu budur. Yoksa Siyasi partilerin şehirleri, ilçeleri kaybetmesi değildir.

Tıpkı Erbakan'ın dediği gibi Suriye parçalanırsa ,Türkiye sıra gelecektir. İçerde ne gibi önlemler mi alınmalı? Vallahi yine kalbimden geçeni söyleyeceğim, ya hukuken PKK ile işbirliğinde olduğu iddia edilen bir partinin nasıl Türkiye Cumhuriyeti maliyesinden yardım alabildiğini bizlere bir izah ediniz,bu durum vatandaşlar için bir ızdıraptır. Eğer ki bu partinin sadece başkanı ve yardımcıları suçlu ise eyvallah partileri kapatmayın, kapatmayı zorlaştıran yardımlarda yapın.

Ama siz meydanlarda bu parti'nin tüm meclis üyelerinin kandil tarafından belirlenip seçimlere sokulduğu iddia ediyorsanız ve bu da sabit ise lütfen benim ve benim gibi sade vatandaşın ödediği vergilerle bu iblislere seçim yardımı yapmayın. Hatta ve hatta mecliste parlementler diye adlandırılan bu terörist gruba maaşla bağlamayın, seçimlere de sokmayın. Yargılamaları da acilen bitirin. Hukuken terörü övmek, teröriste destek vermek devlete silah sıkanların cenazelerine katılmak, Türk Devleti'nin polisi ile askeri ile hendeklere gömülen kahpelere destek vermek suç ise ,hukuk acilen kararını vermeli, bu şerefsizlerin kalemini kırılmalıdır.

Bu memlekette baklava çaldığı iddia edilen çocuklara mapuslar helal ise, bunların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuru yaparak kendini temizlemeleri haramdır, adil değildir, müsaade edilmemelidir. Bırakın Cumhur'un ittifakının oy kaybetmesini, şehirler kaybetmesini bırakın. CHP- İYİ Parti - Saadet Partisi'ni millet ittifakını karalamayı, suçu sabitse kapatın bu partiyi..

Bizde, sizlerin fikirleri ile rahatça rekabet edelim ,kavga edeceksek de biz bize edelim. En azından bu kahpeler gibi devlete silah doğrultmadan,,, fikirsel mücadele yapabilelim ve sizde görün ki bu vatanın evlatları, bu vatanın siyasi partileri ,en az Cumhur ittifakı kadar vatanperver ,belki daha da fazla devletçi, en az Cumhur ittifakı kadar milliyetçidirler. Bir beka sorununda ise Devleti'nin yanında olabileceğini görün. En azından 15 Temmuz da gördüğünüz gibi görün.

Bir anlayın artık Sayın Cumhurbaşkanı ve MHP lideri bu ülke hepimizin. Bu zillet harekatı değil, hep birlikte vatana devlete ,millete, bayrağı saygı ve bağlılık harekatıdır. Bu ihanet  virüsü ,neden ,sizin gibi düşünmeyen partilere cepheler açarakyapıştırılıyor. hele de cumhuriyetin kuruluşundan beri var olmuş, demokratik temelleri oturmuş ,tarihteki birçok parti mezarlıklarda yer alırken, yerini her zaman koruyabilmiş bir partiyi ihanetle ve zillet içinde yer almakla suçlayarak bizleri kamplara bölüyorsunuz.

Bu vatan kendini bilmez siyasetçi kibirlii liderler yüzünden yeterince kamplara bölündü  Sayın Cumhurbaşkanım ve Sayın Bahçeli sizin tarafınızdan daha fazla hırpalama malıdır sizlerin ağzından çıkacak her kelime vatanın bütünlüğü için çok önemlidir. Yoksa bu seçimler tıpkı benim yaşadığım Mudanya'daki gibi bir tarafta haramiler bir tarafta despot solcular gibi kavramlarla kavgadan öte gitmeyecek. Toplumsal menfaatler bir tarafa atılacak, kasabamızın birliği darmadağın olacak, barış diyerek kavga ön planda tutulacak, rekabet hizmette olacağına maalesef ki daha fazla daha fazla yumruk atma yarışına dönecektir.

Tıpkı yaşadığım kasabama yazık olduğu gibi koskoca ülkeye yazık olacaktır. Nacizane benden söylemesi bu arada bir dipnot açmak istiyorum .

İyi ki varsınız sevgili bakanımız Süleyman Soylu sizinle terörle mücadele ve uyuşturucu ile mücadele çok daha güzel Başarılarınızın devamını dilerim sayın Bakanım ve iyi ki varsınız sevgili polislerimiz ve askerlerimiz Allah yar ve yardımcınız olsun kılıcınız Keskin olsun şehadete ermiş şehitlerimiz ve gazilerimiz bizlere hakkınızı helal ediniz biz sizin hakkınızı ödeyemeyiz.

 Cemil Çetin / mudanya.gen.tr

Son Güncelleme ( Cuma, 30 Kasım 2018 21:58 )