Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Hot topic TİTANİK BATIYOR…

TİTANİK BATIYOR…

E-posta

Ümit AtillaSeneler süren sürüncemeden sonra sahil projemiz bundan yaklaşık iki ay kadar önce tamamlandığı ifade edilerek şölenlerle açılmıştı. Ben de açılıştan sonra gözlemleyerek bir yazı yazmış, eksik ve yanlış bulduğum yönlerini sıralamıştım. Hem malzeme kalitesi hem de işçilik çok kötü görünüyordu. Buna rağmen bir arkadaşımın “rüya gibi bir sahil oldu” demesine de epey şaşırmıştım doğrusu. Ne diyebilirim ki; bakış açısı!

Bunca hatalı görüntüsüne rağmen iki ay gibi kısa bir sürede döküleceğini ben bile düşünmemiştim açıkcası. Görüntü feci. Resmen dökülüyor. Parke görüntüsü ile döşenmiş plastikimsi malzemeler yer yer çökmüş yer yer de kabarmış. Süpürgelik tabir edilen kısımların bazıları açılmış, bazıları kabarmış. Bankların dizaynı ve muhtemelen çiçeklik olarak düşünülmüş içi toprakla doldurulmuş bölgelerin kullanım amacı ile ilgili soru işaretleri bekleye dursun ve biz yetkilileri bir kez daha göreve çağıralım.

Bu kadar eksik ve kusurlu projeyi kim kimden nasıl teslim aldı? Hangi bilirkişi ne şartlarda onay verdi? Bizim daha açıldığı andan itibaren gözlemlediğimiz bunca hataya ilgililer ve yetkililer neden sessiz kaldı?

Mudanya’da tek bir ağaç için bile varını yoğunu ortaya koyup kamuoyu oluşturma çabasında olan değerli Doktorumuz’un o çabalarını takdirle karşılıyorum. Aynı hassasiyet ve tepkiyi vatandaşın parasını sokağa atanlar için de göstereceğinden kuşkum yok. En kısa zamanda ciddi bir kalabalıkla sahilde basın açıklaması yapar ve konuya parmak basarsa kendisine bir kez daha müteşekkir olacağım.

Mudanya’nın çocuğu Mudanya’nın hakkını savunurken parti ayrımı gözetmeksizin yanlışa yanlış doğruya doğru diyebilmelidir, değil mi?

Mudanya Belediyesi bu konuyu gündeme getirir mi, ne zaman getirir bilemiyorum. Sanırım öncelikle Başkan’ın sahilde bir yürüyüş yapıp bizzat gözlemlemesi gerekir. Seçim öncesi telaş şimdi muhtemelen seçim sonu telaşa dönüşeceğinden bir süre daha fark etmeyebilirler.

Belki de bakarsın hem Başkan hem de Doktor kol kola basın açıklaması yapıp, Mudanya’nın çıkarlarını savunmak için mücadele ederler, kim bilir?

Öyle ya seçim bitti. Reisicumhur’un dediği gibi seçim öncesi kırgınlıklar sonlandırılmalı, unutulmalı.

Ha bir de hala gözleri kapalı olan, ya da işine geldiğinde açıp, işine geldiği kapayan bazı değerli Mudanya basınına da selam olsun. Sizleri öpüyorum, sevgiyle kucaklıyorum.

Ümit ATİLLA

25.06.2018

Ümit Atilla'nın konu hakkında önceki yazısı RÜYA GİBİ BİR SAHİL TIKLA OKU

VİDEO TIKLA SEYRET

Mudanya Sahili açılışı 3 ay olmamasına rağmen dökülüyor

Son Güncelleme ( Pazartesi, 25 Haziran 2018 14:12 )