Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Hot topic BELEDİYE NE YAPSIN? DİYENLERE İTHAF OLUNUR.

BELEDİYE NE YAPSIN? DİYENLERE İTHAF OLUNUR.

E-posta

Öner KIRANMudanya Hasanbey Mahallesi Karpuzoğlu sokağın sonunda ki Tekke-i Atik Cami yanında bulunan ve tehlike saçan tarihi metruk ev video haberimizden sonra deneyimlerini mudanya.gen.tr ile paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi eski ilçe başkanı Sayın Hüseyin Ihlamur Kütahya'da bulunan dede'den kalma tehlike saçan tarihi metruk evlerinin Kütahya Belediyesi'nin girişimi ile nasıl kontrollü olarak yıkım izni aldıklarını anlattı. Üstelik olayın sadece 6 aylık bir geçmişi var. Video röportajımızdan öğrenilecek çok şey olduğuna inanıyorum.

Malum haberimizden sonra Mudanya Belediyesi facebook sayfamızda ilgili haberimizin altına yorum yaparak ;

"Bina ile ilgili mail-i inhidam (çökme tehlikesi) tutanağı tutulmuştur. 202 envanter numarası ile bina tescilli yapı olduğundan dolayı Anıtlar Kurulu’nun izini olmadan belediyemiz ve / veya mülk sahipleri tarafından herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Kurul tarafından istenen belgeler mülk sahibi tarafından hazırlanmaktadır. Evrakların tamamlanmasının ardından Anıtlar Kurulu’nun izini ile bina hakkında mülk sahipleri tarafından gerekli işlemler yapılacaktır." satırlarını paylaşmıştı.

Akabinde sosyal medya sayfamıza yorum ekleyen bazı kişiler yaptığımız haberi ve bizleri kötüleyerek Mudanya Belediyesine art niyetle yüklendiğimizi, halbuki belediyenin bu konuda hiç bir şey yapamayacağını, samimi isek şahsen Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna müracat etmemiz gerektiği gibi kinayeli yorumlar yazıldı.

İşte burada Sayın Hüseyin Ihlamur'un yaşadığı deneyim, hem Mudanya Belediyemizin haberimize konu olan metruk evlerin kimseye zarar vermeden konrollü yıkım izni alabilmesi için ışık tutacaktır, hem de ön yargılı olarak tabiri caiz ise kraldan çok kralcı olan malum şakşakçılara cevap olacaktır.

Basın olarak tekraren uyarıyoruz. Mudanyamızda ki tehlike arz eden metruk yapıların bir an evvel konrollü yıkımı yapılarak vatandaşlarımızın hem can, hem de mal güvenliği sağlanmalıdır.

UMARIM!

Gittikçe yaşanmaz hale gelen Mudanyamız trafik, otopark sıkıntısı, nüfusuna yakışır seminer, kongre, nikah salonu eksiklikleriyle boğuşurken hatta belediye meclis toplantılarının yapılabileceği insanımıza yakışır belediye meclis toplantı salonu bile 2014'ten beri Mudanyamıza kimsenin yapamadığı büüyüük hizmetler yapan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz (!) tarafından hizmete açılamamışken, (umarım dağ fare doğurdu misali olmaz ama) henüz çamurdan başka asrın projesi diye lanse edilen Yıldıztepe Projesi ufukta gözükmezken, Mudanya Belediyesi, Söğütpınar’da bulunan 31 bin 729 metrekare arazide, dev bir gençlik kampını hayata geçirme sevdası peşine düşmüşken, yakın zaman önce Mudanya Belediyesinin şişkin cüzdanlı yetkilileri ceplerinden tek delikli kuruş çıkmadan Manş Denizinde rekor kırdıracağız diyerek İngiltere'nin Londra ve Dover kentleri ile Fransa'da milletin parasıyla fink atarak gaza gelmişken, (Birara da Mirzeoba'da Atatürk Silüetli Orman Projesi vardı. Hani uçaktan bakılınca havuzdan yapılan mavi gözler görülecekti. Dünya'da ilk ve tek olacaktı.) konser, konser üstüne kültür harcamaları için belediye bütçesinden 11 milyon lira pay ayrılmışken, bu ahval ve şerait içinde masum bir Mudanyalı'nın hayatı metruk bir evin yıkıntıları altında son bulmaz.

Ben olaya müdahil olarak, insani bir görevi yerine getiren, deneyimlerini bizlerle, dolayısıyla Mudanyalılarla paylaşan Sayın Hüseyin Ihlamur'a şükranlarımı sunuyorum. Demek ki belediye olaya el atarsa yapılabiliyormuş. Demek ki belediyecilik yaşadığın kentin insanlarını kategorize etmeden dertleri ile dertlenmek ve çözüm üretmekmiş. Kütahya Belediyesini de tebrik ediyorum.

Vatandaşına sahip çıktığı için, sorunu sahiplenerek çözüm ürettiği için helal olsun diyorum.

Öner KIRAN

mudanya.gen.tr

Hüseyin Ihlamur Metruk Evlerini Nasıl Kontrollü Yıktıklarını Anlatıyor. Tıkla Seyret

METRUK EV HABER VİDEOMUZU HATIRLAYALIM

Son Güncelleme ( Salı, 16 Ocak 2018 00:47 )