TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Faili Meçhul 26 Yılın Ardından Uğur Mumcu'yu Anlamak

Faili Meçhul 26 Yılın Ardından Uğur Mumcu'yu Anlamak

E-posta

Uğur MumcuBugün hırsızlarla, namussuzlarla, din tüccarları, sahte Atatürkçüler, etnik milliyetçiler, uyuşturucu, silah kaçakçıları, şarlatan gazetecilerle, onlara destek olan yalaka ve satılmış basınla onurlu mücadele ederken, ülkemizin aydınlanmasını istemeyen karanlık güçler tarafından katledilen, aydın çağdaş Atatürkçü, laik, sosyal devletten yana üniter yapımızı savunan, emekten yana fikir işçisi Uğur MUMCU ‘nun katledilişinin 26.yıldönümü.

Uğur Mumcuyu anlatmak o kadar zor ki hele, hele bügün kü satılmış ucuz kalemşorları gördükten sonra, onun ne kadar yürekli, ne kadar  cesur ve o kadarda yiğit bir gazeteci olduğunu daha iyi anlıyorsunuz.

         Evet kimdir Uğur Mumcu?

Uğur Mumcu yürekli bir gazeteci, bir o kadar araştırmacı  ateşli bir hatip, iyi bir yurtsever, devrimci niteliklere sahip onurlu biriydi Mumcu..

Kalemiyle mücadele ettiği yıllarda tarikat üyelerinin iktidar olduğu dönemde, onların üzerine nasıl gittiyse, terörün, uyuşturucu tacirlerinin, silah kaçakçılarının da üzerine aynı kararlılıkla cesaretle gitmesi de onun nasıl bir gazeteci olduğunu bizlere daha iyi anlatmaktadır.

Demokrasinin en belirgin niteliklerinden biri her türlü düşüncenin devletin koruyuculuğu altında olmasıdır. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir hususta her türlü düşüncenin bir bütünlük içinde var olmasıdır. Karşıt fikirler içinde devleti parçalama  özgürlüğü yoktur. Yaşadığımız coğrafyada acaba sosyal ve siyasal zihniyet bu mudur?

Demokrasi demek sınırsız özgürlüklerin olduğu bir rejim demek değildir. Siyasal özgürlüklerinde  bir sınırı olması gerekir.

Eğer demokrasiyi parmak hesabı olarak çoğulculuk değilde, çoğunluk anlayışıyla hayata geçirmek isterseniz bu sizi diktatörlük rejimlerine kadar götürür ki sonuçları da yakın tarihimizden bellidir.     

Ülkemizin Cumhuriyet kazanımları  “parayı veren düdüğü çalar” söylemiyle satılmakta, halen satılmaya devam edilmekte ve bunun adına da demokrasi denmektedirler(!)

Maalesef sesi çıkması gerekenlerde ”ÜÇ  MAYMUNU OYNAMAKTADIRLAR”   Demokrasinin nimetlerinden yararlanarak iktidara gelmek ve iktidar olduktan sonra bu özgürlük ortamını ortadan kaldırmak için din eksenli bu politikalar ne zamana kadar geçerli, bunu iyi düşünmek lazım.

Acaba özgürlükçü rejim ve düşünce özgürlüğü adına bu özgürlükçü ortamın kaldırılmasına izin vermemek her özgür düzenin, her bireyin hakkı değil midir? İşte Uğur Mumcu bu özgürlüklerin birileri tarafından yanlı kullanılmasına karşı çıktığı için karanlık güçler tarafından katledildi.

Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Doğan Öz, Bedri Karafakioğlu, Necip Hablemitoğlu, Gaffar Okkan gibi nice aydınlarımızın fikirleri dürüstlüğün, tutarlılığın ve erdemin ışıl, ışıl bir yıldızı gibi parıldayıp toplumlara önderlik edeceklerdir.      

Bu duygularla katledilen bu aydın, çağdaş, cumhuriyetçi ve Atatürk’çü aydınlarımızı başta  Uğur Mumcu olmak üzere minnet ve özlemle anarken aziz hatıraları önünde saygıyla  eğiliyoruz.

Sebahattin ATAMER

Atatürkçü Düşünce Derneği
Mudanya Şube Başkanı

Son Güncelleme ( Perşembe, 24 Ocak 2019 11:00 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU