TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi LMV MUDANYA TEMSİLCİLİĞİNDEN DOPDOLU BİR HAFTA SONU

LMV MUDANYA TEMSİLCİLİĞİNDEN DOPDOLU BİR HAFTA SONU

E-posta

CUMHUR AKSAN Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Şube BaşkanıUzun bir süre Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinde ki temsilcilik binasından, Mütareke Mahallesi Akıncı Abidin Bey Sokak. No: 12 de ki yeni yerlerine taşınarak hizmet vermeye başlayan Lozan Mübadilleri Vakfı (LMV)Mudanya Temsilciliği, 4 katlı yeni binalarının her katında değişik bir aktivite ve kurslarla Mudanya’lıların farkı bir açıdan bakmalarını sağlayacak ve yeni kurslarla buluşturacaklar. 

İleri ki süreçte, LMV Mudanya Temsilciliği binasının küçük bir Mübadil Müzesine de ev sahipliği yapması için Temsilcilikte çalışmalar aralıksız olarak sürüyor. Çok geniş tarihi resim ve belgelerle materyallerin müze oluşturulduğunda burada sergilenecek olmasıyla müzenin, Mudanya’nın turizmle tanınması noktasında önemli bir yere sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

LMV Mudanya Temsilciliği 26. Ocak. 2019 Cumartesi günü saat 14.00 te Mütareke meydanında düzenleyeceği bir etkinlikte “Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından yine aynı yerde sahilden Göç yollarında hayatını Kaybedenlerin anısına denize karanfil atılacak. Saat 14.30 da Mudanya Temsilciliği yeni binasının açılış töreni yapılacak ve Mudanya Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikler kapsamında saat 15.00’te Mudanya Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezinde, ülkemizin önemli film yönetmenlerinden Çağan Irmak’ın imza filmlerinden biri olan ve göç yollarında yaşanan acıların, dökülen gözyaşlarının ve ayrılıkların insanların iç dünyalarında kopan fırtınaların yarattığı travmaların yaşandığı göçle ilgili önemli belgesel tadında bir film olan “Dedemin İnsanları” filmi gösterime sunulacak.

Çok sayıda davetlinin katılacağı etkinliklerle ilgili olarak açıklama yapan LMV Mudanya Temsilcisi Cumhur Aksan, çok güzel bir binada hizmet vermeye devam edeceklerini ifade ederek,” Bugünkü binamız 4 katlı ve her katında değişik aktiviteler sunulacak. Değişik kurslarımızla da Mudanyalılara hizmetlerimizi aralıksız olarak sürdüreceğiz. Cumartesi günü Mudanya Belediyemizin katkılarıyla düzenlenecek olan aktivitelerimizin ardından yeni banımızın da açılışı gerçekleşecek. Aktivitelerimize tüm Mudanyalıları bekliyoruz”dedi. 

Tarık ARSLAN / LMV MUDANYA TEMSİLCİLİĞİ  

Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Şubesi Anma Etkinlik Afişi

Son Güncelleme ( Salı, 22 Ocak 2019 11:29 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU