TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Patrik Bartolemeos Tirilye'de Denizden Haç Çıkarttı. Kültür Merkezi'nde Ayin Yaptı.

Patrik Bartolemeos Tirilye'de Denizden Haç Çıkarttı. Kültür Merkezi'nde Ayin Yaptı.

E-posta

Fener Rum Patrikhanesi Patrik'i Bartolemeos, Tirilye'de Fehmettin Bahçuvancı yönetimindeki Mudanya Bandosunun da eşlik ettiği bir karşılama töreni sonrasında Faruk Çelik Kültür Merkezi'nde ayin yaptı 97 yıl aradan sonra Tirilye'de denizden haç çıkartma töreni düzenledi.

Eskiden Aziz Vasil Kilisesi ( Άγιος Βασίλειος, Agios Vasileios ) olarak kullanılan fakat şu anda yasal statüsü gereği ibadethane olmayan tarihi mekanda gerçekleşen ayine Bursa Metropoliti Elpidoforos Lampriniadis ve çok sayıda papaz katıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı botun güvenlik önlemi alması dikkat çekti.

Denizden Haç Çıkartmaya Öğlen Ezanı Molası

Patrik Partolemeos'un kutsadığı haç'ı tam denize atacağı sırada yükselen öğlen ezanı üzerine Patrik ezan-ı Muhammediye'nin bitmesini bekledi.  VİDEO 01  26 DAKİKA 14. SANİYE

Fener Rum Patrikhanesi Patrik'i Bartolemeos, Tirilye'de Mudanya Bandosununda eşlik ettiği bir karşılama töreni sonrasında Faruk Çelik Kültür Merkezi'nde ayin yaptı 97 yıl aradan sonra Tirilye'de denizden haç çıkartma töreni düzenledi.

Majeste 2 teknesinde hazır bekleyenler Patrik'in denize attığı tahta hacı kapmak için yarıştı. Yunan sitelerinde "Aziz Basil Tapınağı'ndan Patrik'in Haç'ı denize attığı ve birçok yüzücünün Haçı kapmak için sularına düştüğü Triglia plajında sona eren kutsal bir alay oluşturuldu" satırları yer aldı.

İbadethane statüsü olmayan Faruk Çelik Kültür Merkezinde yapılan ayinin hangi makamlar tarafından izin verildiği merak edilirken, müslüman vatandaşlar müze statüsünde olan AYASOFYA Cami'nde niçin namaz izni verilmediğini sorguluyor.

VİDEO 01


VİDEO 02

Konu Hakkında Yakın Geçmiş

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mİ? Tıkla Oku

Son Güncelleme ( Pazar, 20 Ocak 2019 01:39 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU