TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi BUSKİ'nin Belalısı Meclis Üyelerini Göreve Davet Etti.

BUSKİ'nin Belalısı Meclis Üyelerini Göreve Davet Etti.

E-posta

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Mudanya Belediye Meclisi'ne Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'den aday adayı olan BUSKİ'nin belalısı Mehmet Kartal, Mudanya ve Büyükşehir'in mevcut meclis üyelerini BUSKİ ile ilgili göreve davet etti.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Mudanya Belediye Meclisi'ne Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'den aday adayı olan BUSKİ'nin belalısı Mehmet Kartal, Mudanya ve Büyükşehir'in mevcut meclis üyelerini BUSKİ ile ilgili göreve davet etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın yeni yılla birlikte su fiyatlarının 1,44 TL. düşeceği yönündeki açıklamalarına gönderme yaparak "1. Kademe suyun metreküp fiyatı 3,13 TL'den 2. kademe suyun fiyatı 5,95 TL idi.

Başkan Aktaş'ın bu söylemine göre, 30 gün içinde 10 ton su tüketimini aşmayanlar 1,69 TL'den, 10 tonu geçen tüketimlerde ise 4,51 TL ödeme yapacaklar. Vatandaşlar bu kademelerin kaldırılarak su fiyatının tek fiyat üzerinden belirlenmesini istiyor" dedi.

Kontörlü Su Satışlarından İlçe Belediyelerine Ne Pay Düşüyor?

Kartal ayrıca Mudanya Belediye Başkanı ve Meclis üyelerine ayrı ayrı gönderdiği yazılı talepte, BUSKİ'nin kontörlü su satışlarında sadece KDV'nin olduğunu, diğer sayaçlı abonelerin faturalarında yer alan ilçe belediyelerine aktarım paylarının yer almadığını iddia tti.

"Kontörlü su satışlarından ilçe belediyeleri,ne ne kadar ödeme yapılıyor belli değil" diyen Kartal, "Bu meskenlerden alınan su parasının diğer meskenlerden farkı nedir? Birisi  bana bunun izahını yapsın. Bu konuda gerek yerel iktidardaki, gerekse muhalefetteki meclis üyelerini göreve davet ediyorum" diye konuştu.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 16 Ocak 2019 12:39 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU