Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi RÜYA GİBİ BİR SAHİL -ÇÖKÜŞ-

RÜYA GİBİ BİR SAHİL -ÇÖKÜŞ-

E-posta

Geçtiğimiz Nisan ayında  Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu tarafından “Güneş yüzünü gösterdi, hizmetlerimiz sağanak sağanak yağmaya başladı” diyerek açılışı yapılan Mudanya Sahil Projesi sağanak sağanak dökülmeye başladı.

Açılışından birkaç gün sonra kaleme aldığım “Rüya Gibi Bir Sahil” adlı yazımda ( bu haliyle bu projenin açılışının nasıl yapıldığını sorgulamış ve bugün olacakları aşağı yukarı tahmin etmiştim. Sahili alıcı gözüyle baştan aşağıya dolaşan herkes de bunu rahatlıkla fark edebilir ve bu sorgulamayı yapabilirdi aslında.

Ama belli ki ne açılışa bizzat ev sahipliği yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi bürokratları, ne Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aktaş, ne AKP Bursa yöneticileri ne de AKP Mudanya İlçe Başkanı ve yöneticileri bu eksiklik ve hataları fark edememişlerdi. O günün heyacanı ile bunu fark edemeyen katılımcılar belliki bizim köşe yazısını da fark edememişler.

Başkan Aktaş’ın açılışta verdiği bilgiye göre bu projeye 14 milyon TL’den fazla para harcanmış. Görevden el çektirilen eski başkan Altepe de bu projenin 20 milyon TL’ye tamamlanacağını açıklamıştı. Rakamlar fena.

MUDANYA “Lavanta kokulu sahilimizde avanta kokusuna hoş geldiniz”

Şimdi muhtemelen bazıları göstermelik suçlu arayacaklar, hatta eski belediye başkanının başında kabak patlatmaya çalışanlar da olacaktır. Tabiî ki projenin başlangıç aşaması ve zaman içersinde yılan hikayesine dönmesinin sorumluluğu eski yönetimde aranmalıdır. Lakin bu kadar kısa bir sürede döküleceğini adeta bağırmasına rağmen hiç kimsenin bunu kale almaması, güle oynaya açılışını yapması da mutlaka sorgulanmalıdır.

ÜMİT ATİLLABu kadar eksiğine, kullanılan malzemenin ve işçiliğinin kötülüğüne rağmen bu projenin bu şekilde teslim alınmasına müsaade eden müteahhit, mühendis, bürokrat, belediye çalışanı, yönetici ve idareci kim varsa ; bu kadar eksiğine rağmen bu projeyi teslim alan kim varsa; bu kadar eksiğine rağmen yokmuş gibi davranan bütün yöneticiler ve idareciler önce yasalara sonra da vicdanlarına hesap vermelidirler.

Son sözümüz de bu kadar eksiğe ve yanlışa rağmen bu projeyi “rüya gibi bir sahil” masalı ile göklere çıkarmaya kalkan malum kişilere gelsin. Onlar doğal olarak değirmene çalışıyorlar ve bunu yapmalarına şaşırmıyoruz. Hiçbir şeyin farkına varamayıp gösteriyi seyreden saflara da afiyet olsun.

Bir de Tepedevrent semalarına totem attık mı tamamdır;

“Lavanta kokulu sahilimizde avanta kokusuna hoş geldiniz”

 

Ümit ATİLLA

29.11.2018  

 

 MUDANYA SAHİLİNDE GÜNEŞLİKLER DEVRİLMEYE BAŞLADI TIKLA RÖPORTAJI İZLE

 

VİDEO 2 - VATANDAŞ KONUŞMAK İSTEDİ - HASAR BÜYÜK

Son Güncelleme ( Perşembe, 29 Kasım 2018 18:18 )  

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU