Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi USTA "Giritli Mahallesi Esnafı Belediye Tarafından Oyalandı. Esnafın Çektiği Yeter Artık"

USTA "Giritli Mahallesi Esnafı Belediye Tarafından Oyalandı. Esnafın Çektiği Yeter Artık"

E-posta

Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta, Halit Paşa Mahallesinde Kentsel Sit Bölgesinde bulunan tarihi yapılarda faaliyet gösteren esnafların gerekli çalışmaları yapmayan Mudanya Belediyesi tarafından oyalandığını söyledi. Belgelerle konuşan esnaf başkanı Usta Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nda yaptığı basın toplantısında Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın esnafa 4 buçuk yılda 4 milyon 900 bin ceza ödettiğini vurgulayarak "Cumhuriyet tarihinde böyle bir şey yok" diye konuştu.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın geçtiğimiz gün Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde bölge esnafıyla yaptığı "butoplantının hedefine değinmek istiyorum" diyerek sözlerine başlayan Emir Ali Usta, toplantının esnafa şirin görünmek amacıyla düzenlenmiş bir toplantı olduğunu belirterek, “Esnafın kiralarını %30 oranında artırdılar, kordondaki çıkmaları yıktılar, esnafın odasını mühürlediler ve bunları yıktılar, esnaf ve yönetim kurulları kendi ceplerinden 6 küsür bin lira borç ödedi. Ben senelerdir esnafın hakkını savunuyorum. Buradan maaş alıyorum ve aldığım maaşı hak etmem gerektiğini düşünüyorum. Çünkü çoluk çocuğuma aldığım maaşla ekmek götürüyorum.

Esnafa tente ve korunak yapacağını dile getirenler bu esnafa 4 buçuk yılda 4 milyon 900 bin ceza ödetti. Bu sit bölgesinde Mudanya Belediyesi kentsel sit alanı koruma amaçlı imar planı revizyonu yapıp onayladı. Bakın bu belediye iş başına 2014 yılında geldi. 3 sene gecikmeyle bu planı yaptı, büyükşehir de onayladı. İyi güzel. Buraya esnafımız da gelecekti ama dükkanımız mühürlenir korkusuyla gelemediler. Koruma Kurulu Kararı 13.01.2018 tarihli toplantıda alınmış. Evrakta çarpıcı noktalar var.

Özetini okumak istiyorum:

“Mudanya Belediyesi kentsel sit alanı koruma amaçlı planı revizyon yaparak onayladı. Büyükşehirden de onaylandı. En son Koruma Kurulunun 13.01.2018 tarihli toplantısında Mudanya Belediyesinden konut, ticaret, hizmet bölgeleriyle ilgili çalışma yapıp gönderilmesine karar verildi.”  Bugün itibariyle kurula sunulan hiçbir çalışma yok. Neden bu kadar gecikti, neden istenen evraklar Anıtlar Kuruluna götürülmedi? ” dedi.

EMİR ALİ USTA

ESNAF 4 BUÇUK YILDIR TÜRKYILMAZ’DAN ÇEKTİĞİNİ KİMSEDEN ÇEKMEDİ

Mudanya esnafının 4 buçuk yıldır Türkyılmaz’dan çektiğini daha önce kimseden çekmediğini dile getiren Usta, “22 yıldır kesintisiz olarak Esnaf Odası başkanıyım. Bu memlekette yaşıyoruz, her şey ortada. Mudanya Belediyesi evraklarını Anıtlar Kuruluna versin, takipçisi ben olacağım. Bu esnafın mağdur olmaması adına çünkü bu esnaf yeterince mağdur oldu” şeklinde konuştu.

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emir Ali Usta, Halit Paşa Mahallesinde Sit bölgesinde bulunan esnaf ile ilgili Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın yaptığı toplantıya ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

USTA yaklaşan yerel seçimler konusundaki düşüncelerini, Halitpaşa caddesinde uygulanan sıkı park ve dur kalk yasağını da gelen sorular çerçevesinde değerlendirdi.

İşte basın açıklamasının videosu tıkla izle :

Son Güncelleme ( Çarşamba, 28 Kasım 2018 12:59 )  

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU