Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

MİLLİ HAFIZA

E-posta

CEMİL ÇETİNTarih bir milletin hafızasıdır . Hafızasını yitirmiş milletler dostunu düşmanını ayırt edemez istikballerini planlayamaz . Milli menfaatlerini gizli ve açık anayasalarını yazamaz ve yaşayamazlar. Milletlerin hafıza kaybı, vizyonlarının yok oluşudur. Vizyonu olmayan milletler yok olmaya egemenliklerini paylaşmaya mahkumdur.

Devleti yönetenler 20-30 yıl sonrasını göremiyor planlayamıyor ve doğru değerlendiremiyorlarsa bunun bedelini millet öder. Tarihten silinir ve egemen devlet yerine egemen millet yerine esir ve kukla devletçik ve milliyetçik olurlar.

Bu tarihi hataları yapan, geleceğini planlayamayan, yanlış temeller üzerine kurdukları milli birliklerini oluşturamayan bir çok devlet gördük. Bu devletler emperyalizmin bir tek pençesinde yerle bir oldular. İşte Irak, Libya, Afganistan, Suriye.

Biz bizi ilgilendiririz diyenlerin hafızasını kısaca bir tazelemek istiyorum 1. Dünya Savaşı'nda 4 milyon kilometrekare yani şu anda yaşadığımız cumhuriyetin yaklaşık 5 katı büyüklüğünde toprak kaybetmiş, 21 milyon nüfustan 13 milyon nüfusa gerilemiş, bunun 8 buçuk milyonluk kadınların oluşturduğu, sadece Balkanlar'a 3 milyon şehidini görmüş, Çanakkale'ye 250 bin şehit ve devamında Kurtuluş Savaşı'na yaklaşık 55 bin şehit vermişiz.

1923 öncesi Osmanlı ve sonrasını Türkiye Cumhuriyeti'nin sayabilirsiniz. Ulus bir devlet modeli ile yani bir millet varlığını ön planda tutarak, ümmet kavramı ile Osmanlı'nın başa çıkamadığı emperyalist devletlere Türk milleti adıyla diz çöktürmek suretiyle varlığımızı devam ettirmişiz.

İşte kurucu atalarımızın ve şehitlerimizin bize hediye ettiği Türkiye Cumhuriyeti.

Günümüzde ise Ümmet ile mi gitsek, milletle mi yürüsek hesabı yapılan andımızdaki Türklüğü faşistlik mi saysak, İstiklal Marşı'mız daki ırk diye geçen Türklüğü nereye koysak diye tartışan siyasilerimizin temsil ettiği ülkem Türkiye!

Biz İstanbul'u fethederken Konstantinopolis halkı meleklerin dişi mi erkek mi olduğunu tartışıyordu. Roma'nın mirasçısı olduklarını, ne için  toprak kaybettiklerini yani milli hafızalarını unutmuşlardı.

Şimdi size soruyorum ! Biz neyi unutuyoruz?

Yakın zamanda Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını çizen kurucu atalarımıza hakaret ederek .Keşke bu Savaşı Yunan kazansaydı diyebilecek kadar aklını yitirmiş fesli  bir alçağı diyanet İşleri Başkanlığı nezdinde 9 kasımda ziyaret ederek biz neyi unutuyoruz?

Kıbrıs'ı topraklarımıza katan Ecevit'e hakaret ederek. Kardak kayalıklarına çıkartma yapan komandolarımızı Poyrazköy davası ile içeriye atarak, en kıymetli komutanlarımızı Ergenekon ve Balyoz deyip Silivri zindanlarında mahkum ederek, şerefli komutanlarımız ve bilim adamlarımızı gencecik pırıl pırıl askerlerimizi fuhuş, casusluk davalarıyla askerlikten uzaklaştırarak,  sizce biz neyi unutuyoruz?

Milli hafızamızı nasıl siliyoruz? Rahatça nefes alıp özgürlüğün hürriyetin tadını çıkarttığımız kurulan sistemle, başa gelip kurucu atalarımıza küfür eden bir anlayışın, inanın geleceği olamaz.

Bugün Afrin'i, el Bab ı, Kandil'i, yarın Menbiç' i, PKK ya da YPG'ye dar eden askerlerimizle, şehitlerimizle, dünün askerleri ve şehitleri arasında hiç bir fark yok.

Şehitler'de Ölür Gaziler de. Hem de Kahırdan Ölürler !

Biz "Şehitler Ölmez" diyoruz ya şehitler ölür arkadaşlar, hem de kahırdan ölürler .Milli hafızasını, milli bütünlüğünü, milli tarihini lanetlemiş bir milletin şehidi de ölür,  gazisi de ölür. Hem de kahırdan ölür. Geleceğiniz olmaz, aydınlığınız olmaz, karanlıkta boğulursunuz. Türklüğünden paye vererek, adını zikretmeyi faşistlik görerek vardığınız ve varacağımız gelecek ancak bu günler olur.

Bundan 20 yıl sonrası, 30 yıl sonrası ise milli hafızanızı yitirdiğimiz için hayal olur. Genel de seçim olmuş, yerelde seçim olmuş. Biz kendimiz de olmadıktan sonra bir olmadıktan sonra, bütün olmadıktan sonra, iri olmadıktan sonra, diri olmadıktan sonra seçsek ne olur, seçmezsek ne olur.

Cemil Çetin

10 Kasım senin öldüğün gün değil .kalplerimize kazıldığın gündür .. Vatan Türk. Millet Türk ..Devlet Türk ...Bayrak Türk

Son Güncelleme ( Salı, 20 Kasım 2018 17:31 )  

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU