Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya'yı 'SEVEN' kazansın - RÖPORTAJ

Mudanya'yı 'SEVEN' kazansın - RÖPORTAJ

E-posta

 

31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler için Cumhuriyet Halk Partisi'nden  Mudanya Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını açıklayan ve Mudanya'da 2001-2004 yılları arasında CHP İlçe Başkanlığı yapan Şenol Seven ""..Mudanya'nın her yerinde, her metrekaresinde beni görecekler. Belediye, icracı bir makamdır. Biz de icrayı halkımızla beraber yapacağız..." dedi.

Şenol Seven Mudanya Belediye Başkan Aday Adayı

Aday adaylık sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şimdi bunu sürekli söylüyorum , partimizin 2800 civarında üyesi var ve 6 arkadaşımız da aday adayı olarak yarışıyor. Ön seçim yapalım kim çıkarsa onun etrafında birleşelim. Bu süreçte partimizin yapması gerek budur. Belediye Başkanımızın da diğer aday adayı arkadaşlarımızın da bunu istemesini Genel Merkez'de dile getirdim umarım tüm arkadaşlar bunu isterler.

Belediyecilik anlayışınız nasıl olacak?

Yerel yönetimler siyasi makamlar değildir. Belediye Başkanı olduğumda bütün halka hizmet edeceğim. Güler yüzlü olarak kimseyle çatışmadan insanlarımızın problemlerini hukuk çerçevesi içerisinde çözeceğiz. Yapılması gereken ne var ise halkımızın emrinde olacağız.

Belediye Başkanımızın seçildiği ekipten isimlerle sorun yaşadığını biliyoruz bu konuda sizin ekibiniz nasıl olacak? Seçilmiş bir belediye başkanımız var ve benim onu görev süresi içerisinde eleştirmem doğru değil ama şöyle bir gerçek var ekibinizin çalışmaması randımanlı olmayışı idarecinin kabahatidir. Belediye Başkanı , samimi güleryüzlü ve Mudanya'yı çok iyi bilen kişilerden oluşan ekiplerle çalışmalıdır.

Sizin farkınız nedir?

Herkesle tüm sivil toplum örgütleriyle kucaklaşan , Mudanya halkının tüm ihtiyaçlarını ve tüm sorunlarını güleryüzlülükle ve aceleci bir şekilde çözeceğiz. Mudanya belediyesi olarak Büyükşehir'den gerekli hizmeti alamıyoruz onlarla da uyumlu bir şekilde çalışarak Mudanya'mıza hizmet etmek için her kuruma saygı ve sevgiyle yaklaşacağız.

Sosyal hizmetlerle alakalı düşünceniz ?

Belediyemizin Zeytindalı projesini takip ediyorum ve beğeniyorum, lakin bu yeterli değil biz tüm sivil toplum örgütlerinin katılımını sağlayarak bir ÇABA grubu kuracağız. Evsizlere, yoksullarla ve tüm ihtiyaç sahiplerimizle ilgili yapılabilecek ne varsa onlarında yanında olacağız.

Ulaşımı ne yapacağız?

Müthiş bir ulaşım sorunumuz var. Büyükşehir'in de desteğini alarak otopark sorunumuzu çözeceğiz. Şehirler meydanları ile anılır . Ben Halitpaşa 'daki eski askeri şubenin olduğu yeri isteyip oraya güzel bir meydan yapıp altına da otopark yaparak şehrimizin batı yakasındaki otopark sorununu çözeceğim. Yabancılar için paralı Mudanyalı için ücretsiz otoparklar yapacağız. Tekel Parkının oraya yapılmasında benim de çabalarım oldu. Oranın altına 2 katlı otopark yaparak şehrin girişinde bir meydan yapacağız belki Mudanya Belediyesi'nin bütçesi yetmeyebilir ama bu konuda çalınmadık kapı bırakmayacak ve şehrimize yakışır bir meydan yapacağız. Otopark sorunu çözülmeden ulaşım sorununu çözemeyiz projelerimizle bu sorunu çözeceğiz.

Halk buluşmaları yapacak mısınız?

Beni kimse belediyenin içerisinde göremeyecek. Mudanya'nın her yerinde her metrekaresinde beni görecekler. Belediye icracı bir makamdır. Bizde icrayı halkımızla beraber birlikte yapacağız.

Ne olacak bu Mudanyaspor'un hali ?

Otoparklar yapacağız bu otopark gelirlerini spor kulüplerimize vereceğiz . spor tesislerini kullanılabilir spor tesisleri olarak dizayne edeceğiz. Stadımızın tekrar Mudanya Belediyesi uhdesine alıp Mudanya'mıza ve Mudanyaspor'umuza yakışır bir tesis haline getireceğiz. Mudanyaspor'u şaha kaldıracak projeleri Mudanyaspor'da yöneticilik yaptığım zamanlardan beri biliyorum ve  uygulayacağım ve Mudanya'mız sporuyla da ülkemizde adından söz ettirir hale getireceğiz. Yine Montania'nın yan tarafında deniz akvaryumu yapacak ve orada bir balık satış alanı yapacağız buradan elde ettiğimiz gelirleri yine spor kulüplerimize vereceğiz.

Son olarak söylemek istediklerinizi alabilir miyiz? O kadar çok istiyorum ki doğduğum Halitpaşa Mahallesi'ni ulaşılabilir yapmayı. Mütareke ile Halitpaşa mahallesi arasında kalan tarihi dünyaya açmayı... Mudanya Mütareke Mahallesi ve meydanı Mudanya'mızın kalbidir ve Mudanya'nın kalbini tekrardan canlandıracağız. Mütareke Meydanı ve alt cadde de eğlence mekanları yaparak Şanselise gibi 24 saat yaşayan bir Mudanya inşa edeceğiz. Mudanya'yı çiçek bahçesine çevireceğiz, her yerinde çiçekler açacak bizim belediyecilik dönemimizde.

ŞENOL SEVEN KİMDİR?

21/05/1960 doğumlu Halitpaşa'lıyım, Mudanya'lıyım. Evliyim 2 tane çocuğum biri Mimar biri avukat bir de 3 yaşında torunumuz var. 17 yaşında Gençlik Kolları Başkanı olarak başladım siyasete. O dönemlerde 80 öncesi oldukça aktif siyasi hayatına başladık. 80 sonrası da partimizin görev verdiği her alanda ilçe başkanlığı, il yöneticiliği olarak sosyal demokrasiye hizmet ettim… Şenol Seven'in manevi şuuru Hz. Muhammed, vatan ve milli şuuru da Mustafa Kemal'dir.

Mudanya'yı seven kazansın

Son Güncelleme ( Cuma, 16 Kasım 2018 17:21 )  

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU