TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM!

E-posta

ÜMİT ATİLLANasıl bir Belediye Başkanı tarifi yazımdan sonra pek çok yorum geldi. Hatta bir arkadaşım bu özelliklere sahip bir kişiyi cumhur ittifakı aday gösterse oy verir misin diye bile sordu. Bu soru bile yazının bazı kesimlerce tam anlaşılamadığınının küçük bir izi. Aslında siyasi parti müptelalığımızın hangi boyutlara ulaştığının küçük bir örneğidir.

Hani yerel seçimlerde adaya bakıyordunuz, partisi önemli değildi?

Bu kriterlere sahip bir adayın A partisi ya da B partisinden olması neyi değiştirir? Zaten bu kriterlere sahip bir adayı "her şeyi ben bilirim, ben yaparım" zihniyetinde olan partiler koltuğa oturtabilir mi?

Son olarak; Bahçeli'nin bugün yerel seçim ittifakı ile ilgili yaptığı olumsuz açıklamalar sanırım en çok MHP seçmeninde hayal kırıklığı yaratacaktır. Lakin gerçeklerin er geç su yüzüne çıkma gibi bir özelliği vardır. Gücün çekim kuvvetine sığınarak rol yapma durumundan azın özüne dönüş vakti gelmiştir.

Yıllar evvel tanıştığım Çin kökenli bir Kanada vatandaşı Kanada'daki tesisinde yaptığımız sohbette bana sarf ettiği şu sözlerle dimağıma adeta çivi çakmıştı.

"Kendi ülkende, ait olduğun topraklarda, sevdiğin insanlarla, değer verildiğini hissederek, seni idare edecek kadar bir kazançla yaşamak mı, yoksa hiç tanımadığın, bilmediğin başka bir ülkede sıfırdan başlamak, çok para kazanmak ama her zaman ikinci sınıf bir yabancı biri olduğunu hissederek yaşamak mı seni mutlu eder" diye sormuş ve ilave etmişti "Bu sorunun cevabını kendine ver, bana verme. Çünkü insan herkesi kandırabilir ama kendini kandıramaz"...

Bu yüzden sizlere naçizhane tavsiyem kendinizi kandırmaya çalışmayınız. Hatta mümkünse başkalarının sizi kandırmasına da müsade etmeyiniz.

Ümit Atilla

NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI TIKLA OKU

Son Güncelleme ( Salı, 23 Ekim 2018 11:51 )  

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU