Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Erdal Aktuğ 'Mudanya'ya adayım' dedi!

Erdal Aktuğ 'Mudanya'ya adayım' dedi!

E-posta

2014 yerel seçimlerinde Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın ekibinde yer alarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Grup Sözcüsü olan Erdal Aktuğ, Mudanya Belediye Başkanlığı'na aday adayı olduğunu CHP Mudanya İlçe Başkanlığı binasında yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu.

Erdal Aktuğ 'Mudanya'ya adayım' dedi!

Aktuğ eşi ile birlikte kürsüye gelerek yaptığı basın açıklamasında ;

"Bugüne kadar Meclis'te kamu yararına kararlar alınması,  Bursa ve Mudanya'nın çıkarlarını gözetecek şekilde çalışmalar yapılması için arkadaşlarımla zaman ve emek harcadık.

Bugüne kadar hep olduğu ve bundan sonra hep olacağı gibi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yolda yürüyerek, kendime, kentime yeni bir ufuk açmak için buradayım." dedi.

Aktuğ siyaset hayatı boyunca partisinin çeşitli kademelerinde görev yaptığını bununla birlikte kent ve kamu yararına çalışan odalar ve sivil toplum örgütlerinde yöneticilik ve başkanlık yaptığını dile getirerek " Kendime değil, kentime katkım ne olur? Daha iyisini nasıl gerçekleştirebilirim ? düşüncesiyle ve bunu da en iyi yapabileceğime inandığım zemin olan yerel yönetimlerde yapabileceğimi düşünüyorum.

Bugüne kadar başka hiç bir siyasi partide görev almadım.İlk defa karşınıza belediye başkan adayı olarak çıkmış bulunmaktayım.

Amacım hakkettiği mükemmelliğe getirmek üzere,yeni bir ufuk, vizyong erekitği bilinciyle mudanya'yı ekibimle birlikte yönetmek.

Birinci öncelik olarak, Mudanya'nın çıkarlarını gözeterek, ortak akılla,halkın, yerel dinamiklerinin görüşlerini alarak, bütçeyi etkin kullanıp,değişime ayak uyduran en kaliteli, çağdaş, yaratıcı, katılımcı,eşitlikçi ylönetim anlayışın sürdürmek ana hedefimdir." dedi.

Erdal Aktuğ CHP'den Mudanya Belediye Başkan Aday Adaylığını Eşi ile birlikte yaptıMudanya'nın en iyiyi ve en iyi şekilde yönetilmeyi hak ettiğini vurgulayan Aktuğ " Mudanya ulusal ve uluslararası belediyeler arasında vatandaşa en yüksek düzeyde yaşam alanı sağlayan ve hizmet veren belediye olarak öncü olmayı da hak ediyor.  Bu hedefi gerçekleştirerek, Mudanya halkıyla birlikte kutlamak en büyük arzumdur." cümlesiyle hedefini belirterek Mudanya hakkında ki gelecek vizyonundan bahsetti.

"Size geleceğin Mudanya'sını göstermeme izin verin." diyen Aktuğ Mudanya'yı yönetecek tecrübe ve teknik birikime sahip olduğunun altını çizerek ortak akıl ile yönetime dikkat çekti.

Aktuğ açıklamasında" Ancak bunu tek başıma da başaramayacağımı biliyorum.

Biz, birlikte yönetelim ilkesi ve yüksek dayanışma ruhu ile, yenilikçi, genç, dinamik, tarihi, kültürel yapıyı ve çevreyi koruyan belediyecilik anlayışıyla kurgulayacak, Mudanya'yı sosyal olarak, üst düzeye taşıcak projeleri gerçekleştireceğiz."mesajını verdi. 

16 Mart 1971 doğumlu olan Aktuğ 1994 yılı Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü Mezunu. Aktuğ  evli ve iki evlat babası.

VİDEO

 

Son Güncelleme ( Salı, 16 Ekim 2018 16:12 )  

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU