Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi MUDANYA’LI YAZAR “ZEYTİNLİK DEVRİMCLERİ” KİTABINI İMZALADI

MUDANYA’LI YAZAR “ZEYTİNLİK DEVRİMCLERİ” KİTABINI İMZALADI

E-posta

Mudanyalı Gazeteci ve Yazar Hasan Seyfettin Teoman ilk kitabı olan “Zeytinlik Devrimcileri” adlı ilk kitabını, Mudanya Belediyesinin katkılarıyla Mudanya Mütareke evi müzesi önünde belediye tarafından açılan stantta okurlarına ücretsiz olarak imzaladı.


“Barış Mührünü Gururla Geleceğe Taşıyoruz” sloganıyla düzenlenen 6-11 Ekim Mudanya Mütarekesi kutlamaları kapsamında Mudanya Belediyesi, Gazeteci Yazar Hasan Seyfettin Teoman’ın kitabının Mudanyalı kitapseverlere ücretsiz olarak dağıtılmasını sağladı. Belediye ayrıca Teoman dışında ikinci kitap imzalama standı da açarak emekli öğretmen yazar Hüseyin Genç’in kitabı “Mudanya’nın zor yılları, İşgal, Mütareke, Mübadele” isimli kitabının da ücretsiz olarak dağıtılması da sağlandı.
 Gördüğü ilginin kendisini oldukça mutlu ettiğini ve yeni yetişen neslin okumaya olan tutkusunun olağanüstü olduğunu ve kitaplarının kısa süre içinde tükendiğini belirtirken, bu konuda kendisine destek veren ve bu ilk kitabını sahiplenerek dağıtımını ücretsiz olarak sağlayan Mudanya Belediyesine ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyor.    

hasan seyfettin teoman MUDANYA’LI YAZAR “ZEYTİNLİK DEVRİMCLERİ” KİTABINI İMZALADI

“MÜBADELE İLE İLGİLİ ÖYKÜ KİTABI YOLDA

Kitabın yazarı Hasan Seyfettin Teoman, “Mudanya’ daki 1960 -1972 yılları arasında ki devrimsel potansiyeli anlatmaya çalıştım. O yıllardaki arkadaşların, Türkiye’nin durumu hakkında ki çalışmalarını anlattım. En önemlisi 1971-1972 yılları arasında ülkede yaşanan 12 Mart Muhtırasının, Mudanya’da ki gençliği nasıl etkilediğini yazdım.   Bu aynı zamanda sadece Mudanya değil diğer kasabalarda sıkışan devrimci kuşağın öyküsünü anlatıyor. Bence okunması ve sahip çıkılması gereken bir kitap. Demek ki Mudanya da kültür açısından hizmet veren herkesin elinden tutulursa bazı şeylerin gelişeceğini ve bu sayede Mudanya’daki kültürün değişeceğini ve Mudanya’yı tanıtacağına inanıyorum.  Önümüzdeki aylar içinde, yayın evine teslim edeceğim Mübadele ile ilgili gerçek öykü stilinde yazılmış bir kitabım var, onu hazırlamaya çalışıyorum. Kitabıma gösterilen ilgi beni çok mutlu etti. Mudanya bir zeytin ülkesidir, bu nedenle de oldukça ilgi çekti. “dedi. 
Kitaplarını imzalayan Gazeteci Yazar Teoman’ın eşi ve Bursa Uludağ Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan kızı ve damadı da kendisini yalnız bırakmadı.


Hasan Seyfettin Teoman Ailesiyle      

Tarık ARSLAN/MUDANYA

Son Güncelleme ( Salı, 16 Ekim 2018 01:44 )  

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU