Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi MUDANYA'DA HAYRİ TÜRKYILMAZ'A İNİSİYATİF REST

MUDANYA'DA HAYRİ TÜRKYILMAZ'A İNİSİYATİF REST

E-posta

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) odaklı Mudanya İnisiyatif Grubu 11 Ekim 2018 tarihli kahvaltılı toplantısında yaptığı istişare sonucunda bir basın bildirisi yayımladı.Bildiride dikkat çekici satırlar ve ayrıntılar yer aldı. Basın bildirisinde "İlçemize; seçmenin tamamını kucaklayacak özellikleri olan, birleştirici, insani değerleri önemseyen, gerçek demokrat üye sayısını artırabilecek, vicdanlı, çağdaş ve halka hizmeti özümsemiş, partisini seven, ilçesinin yarınını düşünen, gerçek CHP li bir başkan adayı gerektiği gerçeği ile karşı karşıyayız. Üzülerek ifade ediyoruz ki, mevcut belediye başkanında, bu özelliklerin hiç birisi bulunmamaktadır." vurgusu yapıldı.

SOYER KAZANCI

Mudanya İnisiyatif Grubu Basın Bildirisi şöyle;

11 Ekim 2018 tarihli toplantıya katılan, grubumuz üyelerinin ortak görüşleri aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

Halen Mudanya belediye başkanlığı görevini yürüten partilimizin görevi süresince,siyasi oluşumlarla,meslek kuruluşlarıyla,sivil toplum örgütleri ve partililerle olan ilişkileri, aşağıda yazılan örneklerden de anlaşılacağı üzere, olumsuz bir durumdadır.

1-Başkan seçildiğinde ilk iş olarak parti üyesi Esnaf Odaları Başkanının ofisini,kendisine oy vermediği savıyla mühürlemiştir.

2-Partimize mensup belediye meclis üyelerinden beş kişiye kumpas kurarak istifa etmelerine neden olmuştur. CHP meclis üyelerinin tamamından alınan dilekçelerden yalnızca beş üyenin dilekçesi, lüks makam aracı alınmasına karşı çıktıkları için, işleme konulmuştur. Bu üyelerden dördü mahkeme kararıyla görevlerine dönmüş, haklarında disiplin soruşturması açıldığından çok sevdikleri partilerinden istifa etmek zorunda kalmışlardır.Birisi de bu kumpas karşısında kahrederek, meclis ve parti üyeliğinden istifa etmiştir.Böylece mecliste CHP üye sayısı azalmıştır.

3-Arnavutköy balıkçı barınağındaki tekne bağlama ücretlerine, %260 zam yapmış ,mahkemelik olmuş , davayı kaybetmiş ancak zamları geri almamıştır..Böylece, orta gelirli vatandaşların denize ulaşması neredeyse imkansız hale gelmiştir.

4-Sivil toplum kuruluşlarına müdahale ederek(Engelliler Derneği,Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği vb.) mağdur edilmiş ve küstürülmüştür.

5-Atatürkçü Düşünce Derneğine, geçmiş dönemlerde benzer bir işlem yapılmamış olmasına rağmen ,kira nedeniyle icra tebligatı gönderilmiştir.

6-Kendisinin seçilmesine önemli oranda katkıda bulunan ilçe yönetiminin,etik olmayan davranışlar ile düşürülmesini sağlamıştır.Sonrasında atanan kayyum yönetiminin öneri ve tekliflerini de önemsememiş,belediye gücünü kullanarak, kendisine bağlı bir ilçe yönetimi oluşturmuştur.

7-CHP eski ilçe başkanlığı ve il genel meclis üyeliği de yapmış olan Mudanya Kent Konseyi başkanına, yaşlı olduğundan bahisle tavır koyarak,yasa gereği atama yapması gereken personeli göndermemiş,ödenek de ayırmamıştır.Ayrıca konsey binasının tahliye edilmesini talep etmiştir. Bu eylemleri nedeniyle açılan idari davaları belediye kaybetmiştir.

8-Kendisini saygı sınırları içinde eleştirmiş olan partililerin, parti bayramlaşmalarında ellerini sıkmayıp havada bırakmıştır.

9-İşten çıkardığı 80 çalışan için, işten çıkarma sebebi sorulduğunda, tamamını uyuşturucu kullanmakla suçlamış ve iftira atmıştır.

10-Kendisini mahalle sorunları nedeniyle, heyet halinde ziyaret eden bir mahalle meclis yönetimine ” “Sizin taleplerinizi yaparsam hiçbir iş yapamam” diyerek yönetim ve davranış zihniyetini ortaya koymuştur.

11-Söz verdiği halde Mudanya Spor Derneğine barınma yeri tahsis etmemiş,takıma sahip çıkmamıştır.

12-Mudanya belediye başkanı, 4,5 yıllık sürede kentin geleceğini oluşturmak yerine,festival ve şenliklerle zamanı heba etmiş, belediye işleri yapacağına partinin yönetim ve işlerine müdahale etmiştir.

13-Bir kısmını buraya sığdırabildiğimiz, bu tür davranışlarından vazgeçmesi konusunda yapılan telkinlere ve barış taleplerine daima karşı çıkmış,akil partililerin uyarılarına kulak vermemiştir.

14- Bu koşullar nedeniyle, belediye başkan adayı açıklanıncaya kadar, belediye meclis üyeliği aday adaylığına başvurmama konusunda, aramızda fikir birliği oluşmuştur.

Bizler ,CHP sine gönül vermiş kişiler olarak amacımız,enerjimizi,mücadelemizi bir birimize karşı değil, 2019 yerel seçimlerinde “Mudanya’da nasıl başarılı olabiliriz?” düşüncesinde olan parti üyeleriyiz. Ortak akıl ve anlayış ile sakin kafayla düşünerek ,konuşarak, anlaşarak mücadele yerine hırsla, kavgayla, kinle mücadelenin, ilçemize hiçbir şey kazandırmadığını tespit etmiş durumdayız.

İlçemize; seçmenin tamamını kucaklayacak özellikleri olan, birleştirici, insani değerleri önemseyen, gerçek demokrat üye sayısını artırabilecek, vicdanlı, çağdaş ve halka hizmeti özümsemiş, partisini seven, ilçesinin yarınını düşünen, gerçek CHP li bir başkan adayı gerektiği gerçeği ile karşı karşıyayız.

Üzülerek ifade ediyoruz ki, mevcut belediye başkanında, bu özelliklerin hiç birisi bulunmamaktadır. Aynı kişi ile yola devam etme kararı olduğu takdirde, ilçemizde yerel seçimin kaybedileceği endişemizi ve tehlikesini partililerimiz ve parti yöneticilerine iletmeyi ,CHP li üyeler olarak görev bildik. Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı, mevcut belediye başkanına bundan sonra kefil olmayacağımızı ifade ediyoruz.

Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

15.10.2018"

FOTO GALERİ

 

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 15 Ekim 2018 01:34 )  

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU