TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

HALLEDİVERİN GARİ, HAYDİ.

E-posta

Ümit AtillaMudanya Belediyesi ağlıyor; “Hizmet yaptırmıyorlar” diye. Bursa Büyükşehir Belediyesi duymadım, görmedim, bilmiyorumu oynuyor. Mudanya’da başta trafik, otopark, kaldırım işgalleri olmak üzere sorunlar yığınla. Bursa Belediyesi’nin uhdesinde olan sahil projesi yıllarca süründürüldükten, esnafın ve Mudanyalı’nın canı yandıktan sonra yarım- yamalak hizmete açılıyor. Sonuç fiyasko. Kimse hesap sormuyor, kimsenin ruhunu acıtmıyor. Ne Mudanya Belediyesi’ni yönetenler, ne CHP’li yöneticiler ne de AKP’li yöneticilerin sesi, soluğu çıkmıyor. MHP zaten hep sessiz. İYİ parti de “Ben yeniyim” diyor, herhalde.

 

Aynı sessizlik Siği’de gökyüzüne yükselmekte olan otel inşaatı için de sürüyor. Benzer sessizlik özellikle hafta sonları Mudanya sahillerini saran işporta çılgınlığı için de devam ediyor. Zaten trafik ve otopark sorunu ayyuka çıkan Mudanya’da Pazar yerinin karşısındaki alan da Bursa Belediyesi tarafından paralı otopark yapılarak pazara aracı ile gelen vatandaşa “gel ama otopark parasını hazırla da gel” denilmişken.

Mudanya’da yıllardır süren ve artarak devam eden yol ve otopark sorunu için kimse kılını kıpırdatmıyor. Hatta herkes topu birbirine atıyor. Kısacası kayıkçı kavgası hikayesi. Sorunun büyük olduğunu ve çözümünün de kolay olmadığını biliyoruz. Ama yetkililer de ortak akılla bu işi artık çözmeliler. Kalıcı çözüm tamamlanana kadar yaklaşık 7 sene önce önerdiğimiz küçük çaplı pansuman önerilerimizi bir kez daha tekrar edelim.

Dolgu alanında paralı olarak hizmete açılan otopark sembolik olarak sadece 1TL olarak ücretlendirilmeli. O bölgeden Arnavutköy’e kadar olan güzergahta belli aralıklarla(10-15dk) ücretsiz servis sağlanmalı. Yine o bölgeden Arnavutköy’e kadar uzanan ana arterlerdeki otopark ücretleri minimum 10TL olmalı. (Yol kenarlarına yapılan parklar ). Özellikle esnaflarımızdan kaynaklı yol ve kaldırım işgallerine son verilmeli. Esnafa mal ve hizmet tedariği sağlayan araçlar bölgeye gece saat 22.00’den önce sokulmamalı( 22.00-07.00). Aynı zorunluluk çöp servisleri için de geçerli olmalı. Şehir içinde geçici otoparka uygun olan özel şahıslara ait yerlere geçici otopark işletmeciliği izni verilmeli, bu alanlara vergi avantajları sağlanmalı ve otopark ücreti de 10TL’lik alanlara kıyasla daha makul yapılmalı(3-5TL).

Eminimki bazılarınız bu önerilerin bir kısmını beğenmeyecek, hatta ağır bulacaksınız. Lakin ben aklımdakileri öneriyorum en azından. Gerisi mülki amirlerin ve profesyonellerin işi.

Bütünşehir yasası ile birlikte gördük ki; Büyükşehir Belediyesi ve muhalif ilçe belediyesi arasında çok ciddi uyumsuzluklar yaşanıyor. Olan da ilçede yaşayan vatandaşlara oluyor. İlçe topu Büyükşehir’e atıyor, Büyükşehir de ya ilçeye atıyor ya da kulağının üstüne yatıyor. Gelin kaldıralım şu ilçe belediyelerini, siz de kurtulun biz de kurtulalım. Küçük bir iletişim ofisi açın. Belli bazı işler için yetkili personel bulundurun, kalan hizmetlileri de Büyükşehir’e bağlayın olsun, bitsin. Atama ve görevlendirme ile bu işi bitirin. Hem ciddi anlamda tasarruf sağlamış olursunuz hem de işler tıkır tıkır yürür. Verirsin emri, bitirirsin işi. Ben şöyle dedim, sen böyle yaptın kavgası da, farklı parti kavgası da bitmiş olur. Belki belediyelerin arpalık olarak kullanılma ihtimali de ortadan kalkar. Zaten sadece çöp toplayıp, festival yapacaksa ne gerek var ilçe belediyesine.

Ne o? Bu da mı çok radikal geldi bazılarınıza? E, Başkanlıkla yönetiliyoruz nasılsa, niye radikal buldunuz? İşlerin hızla yürütülmesi için, kararların hızla alınabilmesi için yegane seçenek bu değil mi?

Uğraştırmayın milleti 4-5 senede bir memnun kalmayacakları idarecilere oy vermeye. Hallediverin gari, haydin uğurlar ola.

Ümit ATİLLA

19.07.2018

Son Güncelleme ( Perşembe, 19 Temmuz 2018 15:53 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU