TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi LALE KARABIYIK ESNAF MERKEZİNDE AKP İKTİDARINA SORDU

LALE KARABIYIK ESNAF MERKEZİNDE AKP İKTİDARINA SORDU

E-posta

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta'yı ziyaret etti. Ziyarette CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman, CHP Bursa Milletvekili adayları ve partililer katıldılar. Ziyarete esnaf sorunları, Kentsel Dönüşüm'de yaşanan rant, ve Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasındaki farkların konu edilmesi damgasını vurdu.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta'yı ziyaret etti.

Esnaf Teşkilatı Başkanı Usta CHP seçim beyannamesinde Esnaf Bakanlığı olmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek CHP'nin esnaf hassasiyetindcen dolayı teşekkür etti.

Kentsel Dönüşüm Rant'a Kurban Edildi.

CHP Bursa İl Başkanı Akkuş, Esnaf Teşkilatları Başkanı Usta ile uzun yıllara uzanan bir dostluğu olduğunu ve Usta'nın CHP'ye yıllar boyunca hizmet ettiğini belirterek Usta'dan 24 Haziran seçimleri için destek ve katkı istedi. Bursa'da ki Kentsel Dönüşüm uygulamalarını eleştiren Akkuş dönüşüme en eski yapı stoğu olan mahallelerden başlanacağını Nilüfer gibi genç yapı stoğu olan yerlerden başlandığını ve vatandaşa pek çok zorluk çıkarılarak Kentsel Dönüşümün rant kapısı haline getirildiğini iddia ederek "Bu durum siyaseti üreten ve yapan sağ siyasi anlayışın Bursa ve Türkiye'ye dayattığı bir Rantsal Dönüşüm Projesidir. Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında şöyle bir farklılık var; Cumhur İttifakı kendini ifade ederken sadece Cumhur Başkanlığına yönelmiş bir anlayışla hareket ederken Millet İttifakı ise 80 milyonun bir arada bulunduğu bir anlayış olrak görüyor. O yüzden CHP Genel Başkanımız Kemal Kılışdaroğlu Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce'nin göğsünden CHP rozetini çıkarıp ülkemizi temsil eden albayrağımızın rozetini takmıştır" dedi.

CHP'nin herkesin siyaset hakkına saygı duyduğunu belirten Akkuş geçmişte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önündeki siyaset yasağının kaldırılması ve Anayasa değişikliği konusunda yapmış olduğu katkıyı hatırlattı. Akkuş 24 Haziran seçimleriyle mevcut iktidarın vatandaşa yarar sağlamayan 16 yıllık icraatlarının CHP iktidarı ile son bulacağını belirtti.

Köprüden Önceki Son Çıkış 24 Haziran'dır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için köprüden önce son yol ayrımı ve çıkış olduğunu belirterek "Aksi durumda pek çok olumsuzluğa sebebiyet verebilecek bir dönüm noktası " dedi. Karabıyık mecliste çoğunluğu elde etmeyi amaçladıklarını vurgulayarak "Aynı zamanda Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce'nin de tüm milletimizi kucaklayan bir Başkan olarak Cumhurbaşkanı olacağına inancımızda tamdır." dedi.

CHP'nin 2011'den bu yana esnafın sıkıntılarına çözüm projelerini seçim bildirilerine taşıdıklarını hatırlatan Karabıyık esnaf sorunlarının çözümü konusunda proje ve çalışmalar yaptıklarını belirterek "İktidar olamasakta projelerimizi seçim bildirgelerinde yer alan cümleler olarak bırakmadık. Her zaman Türkiye Büyük Millet Meclisinde ve ilgili komisyonlarda bunları dile getirdik. Neticede bu sorunların aşılması için siz biz ayrımı yapmadan esnafın sorunlarının çözülmesi noktasında çaba harcadık iktidara tekliflerde bulunduk fakat buna da ret cevabı aldık. Ülkede ki sorunlara gecici, pansuman çözümler yerine kalıcı ve ilerici çözümler üretmek lazım. Fakat görüyoruz ki ülkemizi geçici pansuman çözümlerle yöneldi. Geçtiğimiz 16 yıllık AKP iktidarında 8 tane vergi ve prim affı çıkmış. Bu bir ülkenin ekonomisinin iyi yönetilmediğini gösteriyor. Vergi'de adaletli olmadığını ve esnafın üzerinde çok fazla yükün olduğunu gösteriyor. " dedi.

Bir taraftan esnafa kredi verildiğini, öte yandan af ve yapılandırmalarla zaman geçirildiğini belirten Karabıyık AKP iktidarına "Tamam ama iyileştirici olarak ne yapıyorsun?" diye sordu. Sadece esnafın sorunlarının tek başına çözülemeyeceğini belirten Karabıyık piyasa sorunlarına kalıcı çözümler üretilerek iyileştirmeler yapılması gerektiğini vurguladı.

Esnaf Bakanlığı kurmak istemelerinin temel nedenini esnafların ekonominin yapı taşları olmasından dolayı olduğunu belirten Karabıyık AKP iktidarının nerede hata yapıyoruz diyerek şapkasını önüne koyacağına sanki kendileri 16 yıldır yönetmiyormuş başkaları yönetiyormuş gibi davrandıklarını belriterek " 16 yıldır elinizi tutan mı var dı ki seçim broşürlerine (Ahtımız olsun yoksulluğu bitireceğiz) yazıyorsunuz. Tüm meclis komisyonlar kanun yapma ve yönetme gücü 16 yıldır elinizde niye bitirmediniz" dedi.

Son Güncelleme ( Perşembe, 21 Haziran 2018 18:27 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU