TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

BARIŞALIM MI?

E-posta

ÜMİT ATİLLAMütareke Meydanı Düzenlemesi gündemdeki yerini aldığı sıralarda dört bağımsız meclis üyesi Belediye Başkanlığı makamına bu konu ile ilgili olarak kamuoyunun aydınlatılması maksadıyla 06.04.2018 tarihinde üç adet sorudan oluşan bir önerge veriyor. Sorular şöyle;

1-Bu projenin yapımına ilişkin Anıtlar Kurulu’ndan izin alınması gerekli midir? Gerekliyse bu izin alınmış mıdır?

 

2-Projenin yapımını üstlenen firmaya bu iş için ne kadar ücret ödenecektir?

3-Projeye ilişkin alanın kenarına dizilen yaklaşık 15 adet bilboardlar için ne kadar ücret ödenmiştir? Bu ücret Belediye bütçesinden mi karşılanacak yoksa Belediye Başkanı kendi hesabından mı karşılayacaktır?

Bu soru önergesine 22.05.2018 tarihinde yazılı olarak cevap veriliyor.

Gelen cevaplar da şöyle;

    1- ….Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün 12.07.2012-0933 tarih sayılı ile onaylı projesinin bulunduğu meydanın kullanımının daha rahat sağlanması amacıyla İsmet Paşa Parkı’nda kot farklılıklarının düzenlenmesi için merdiven ilavelerini içeren basit tadilata ilişkin proje 07.02.2018 tarih 3583 sayılı yazımız ile Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne gönderilmiştir.    

2- 12 Eylül Caddesi ve Mütareke Meydanı Çevre  Düzenlemesi yapılması işinin yaklaşık maliyeti 1.217.055,61TL(BirmilyonikiyüzonyedibinellibeşTürkLirası) + KDV olup, iş 996.875TL+KDV bedelle Ercan Şentürk Müh.İnş.Tic.Ltd.Şti.’ye ihale edilmiştir. İşin süresi 150gündür. Yer teslimi 26.03.2018, iş bitim tarihi 22.08.2018’dir. Bu iş kapsamında Mütareke Parkı ve Mütareke Meydanının yanı sıra 12 Eylül caddesi, Hükümet sok., Ünlü sok., Sağlık sok., İkizçeşme sok., Bilgi sok., Akıncı Abidin sokaklarında düzenleme yapılacaktır.    

3- Mütareke Meydanı projemizin çevresindeki panolar 20adet vinil germedir. Yaptırılan vinil germelerin maliyeti 6000TL, montajı 600TL olup, belediyemiz bütçesinden karşılanmıştır. Bu panoların şu an 20 tanesi Mütareke Meydanı Projesi’nde kullanılmakta olup, daha sonra etrafının çevrilmesi gereken diğer projelerimiz için buradan alınıp diğer çalışmalarımızda da kullanılmaya devam edilecektir. Dolayısıyla bu alandaki sayı düşürülerek diğer alanlara aktarma yapılacaktır.

Kamuoyunu aydınlatma adına bağımsız meclis üyelerimizin girişiminin diğer muhalif parti meclis üyelerimize de feyz vermesi dileğiyle konuyu yorumsuz olarak kapatıyor ve yorumu kamuoyuna bırakıyorum.

Gelelim diğer bir konuya. Belediyemize ait 11 adet taşınmaz 18 Nisan 2018 günü Açık Teklif Usulü ile kiralanmak üzere ihaleye çıkmıştı. Bu taşınmazlardan Yeni Belediye İş Merkezi’nde olanlardan bazıları için istenen kira bedeli başlangıç fiyatı 200TL+KDV olarak açıklanmıştı. Yapılan ihalede bu dükkanların kiralanmasına yönelik bir teklif gelmedi. Oysa bu dükkanlar için Belediyemiz 4 sene önce 250TL+KDV kira artışı yapmış ve bu artışı yüksek bulan bazı kiracılar da dükkanları boşaltmıştı.

Yine bu konuyu da yorumsuz bırakıyor ve yorumu Mudanyalı hemşehrilerimize bırakıyorum. Barışın Başkenti’nden selamlar…

Ümit ATİLLA

29.05.2018

Son Güncelleme ( Pazar, 03 Haziran 2018 02:17 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU