TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi İrgil ' DOLAR ARTIŞI ARTIK MİLLET SORUNUDUR '

İrgil ' DOLAR ARTIŞI ARTIK MİLLET SORUNUDUR '

E-posta

Ceyhun İRGİLCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, gece yarısı dolar kurunun 4.80’i geçmesine ilişkin “Bu artık bir millet sorunudur” diyerek çözüm için önerisini açıkladı. İrgil açıklamasında “Türkiye’deki rejim değişikliği riski dünyayı tedirgin ediyor. Acil olarak siyasi uzlaşı, toplumsal kutuplaşmanın sona ermesi, OHAL’in kaldırılarak hukukun tesisi gerek.” dedi.

Türk Lirasının değer kaybetmesi karşısında elbirliğiyle ciddi bir çabaya ihtiyaç olduğunu belirten CHP’li İrgil, şöyle devam etti:

“Devalüasyon oluyor. Bu artık seçimden, siyasetten ve partiler arası rekabetten çok daha önemli ve ciddi bir durum. Çünkü hep birlikte fakirleşiyoruz. Bu gidişat ile ekonomi çökerse seçimi kimin kazandığının önemi yok. Tüm siyaset, ekonomi bürokrasisi hemen bir araya gelmeli. Zira bu gidişat herkes için çöküş demek. Ekmek ve et herkese gerekli. Halkın asabı tamamen bozuldu. Daha dün bir çiftçi kendini yakma girişiminde bulundu. Ne yazık ki iktidar seçimde kaybetme korkusundan Merkez Bankası’nın elini kolunu bağladı, hareket ettirmiyor. Bütün topluma ve ülkeye zarar veriyorlar. OHAL derhal kaldırılmalı zira ekonominin bu kırılganlığının nedeni hukuk güvenliğinin olmaması. Sermaye siyaset, inanç, parti tanımaz. Güvenlik, hukuk yoksa sermaye kaçar. Siyaset, ekonomi kurmayları, iş dünyası ve bankalar aklını başına almalı derhal piyasaya güven vermeli. AKP tek adam yönetimini, ekonomiye siyasi müdahaleyi derhal terk etmeli. Kısır çekişmeler bırakılmalı. İktidar ve siyaset derhal birlikte güven vermeli.”

 

Kaynak Ceyhun İrgil Basın Bülteni

Son Güncelleme ( Çarşamba, 23 Mayıs 2018 12:43 )  

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU