TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya'da Geleneksel Ramazan Sofra ve Çoşkusu

Mudanya'da Geleneksel Ramazan Sofra ve Çoşkusu

E-posta

Mudanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği iftar sofraları, Ramazan boyunca haftanın her günü Mudanya’nın çeşitli mahallelerinde devam ediyor.

Mudanya Belediyesi’nin iftar sofralarında orucunu açan vatandaşlar, iftarın ardından yine belediyenin düzenlediği etkinliklerde Ramazan’ın manevi iklimini farkı bir atmosferde yaşıyor. 

Mudanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği iftar sofraları, Ramazan boyunca haftanın her günü Mudanya’nın çeşitli mahallelerinde devam ediyor.

Mudanya Belediyesi'nin Ramazan boyunca her gün başka bir mahallede kurduğu iftar sofralarında birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneği yaşanıyor. İlçe merkezinin yanı sıra her gün bir mahallede kurulan iftar sofralarında yüzlerce kişi buluşurken, Karagöz-Hacivat, Ortaoyunu ve illüzyon gösterileri, mahalle sakinlerine keyifli bir akşam yaşatıyor. Geleneksel tatları da mahalle sakinleriyle buluşturan Mudanya Belediyesi, düzenlediği etkinliklerde Ramazan’ın manevi iklimini farkı bir atmosferde yaşatıyor. Göreve geldiği günden bu yana 47 mahalleye eşit hizmet götürdüklerini dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Ramazan ayı boyunca  her gün ayrı bir mahallemizde iftar programlarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızla birlikte olup Ramazan sevincini paylaşıyoruz.  Önemli olan birliğimiz beraberliğimiz, bu güzel ortamı birlikte paylaşmamızdır” diye konuştu. Tüm mahalle sakinlerinin Ramazan ayını tebrik eden Türkyılmaz, daha sonra çocuklarla geleneksel lezzetlerin tadına baktı.

Kaynak Mudanya Belediyesi Basın Bülteni

Balabancık Mudanya BELEDİYESİ iFTAR

Son Güncelleme ( Salı, 22 Mayıs 2018 13:49 )  

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU