TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Murat Ünal ' Mudanya Belediyesi Hesapsız İşler Peşinde '

Murat Ünal ' Mudanya Belediyesi Hesapsız İşler Peşinde '

E-posta

AHMET MURAT ÜNAL AKP MUDANYA İLÇE BŞKAdalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mudanya  İlçe Başkanı Dr. Ahmet Murat Ünal, Mudanya Belediyesi'nce yapımı devam eden Mütareke Müze Evi Meydanı iyileştirme çalışmaları sırasında ağaçların kesilmeyeceğinin söylenmesine rağmen ağaç kesimi yapıldığını belirterek Kentsel SİT alanında kalan meydanda yapılan düzenleme çalışmalarının ilgili makamlardan izin alınmadan başlatıldığını duyumları aldıklarını belirterek üç ayrı noktada yaptığı açıklamalarla Mudanya Belediyesinin hesapsız işler yaptığını iddia etti.

 

İskele mevki eski tekel parkında da açıklamalarda bulunan AKP İlçe Başkanı Ünal, "burada alel acele yapılan çalışmalar sonunda hesapsız ve bilinççisizce yapılan düzenlemeler sonunda ağaçlar doğal ortamında uzaklaştırılarak kurumaya bırakılmış durumda. Bu işin uzmanlarına danışmadan yapılan çalışmalar ne yazık ki Mudanya Belediyesi yüzünden ağaçların tamamı kuruma tehdidi altında" dedi.

Ünal ikinci açıklamasını Kanal Mevkiinde Mudanya Belediyesinin yapmayı planladığı ATA Parkı hakkında yaptı.

"Büyükşehir Belediyesinin sahil projesi kapsamında burada yapmayı planladığı yaşam alanı, Mudanya Belediyesinin girişimleriyle başlamadan bitmiştir. Burasının Mudanya Belediyesine ait olduğunu söyleyerek kendilerinin değerlendireceğini söyleyen Mudanya Belediye Başkanı şu ana kadar hiçbir girişimde bulunmayıp sadece totem dikerek Mudanyalıları yanıltmaktadır. Yaz ayının başladığı şu günlerde ortalık mezbelelilik durumda, burada çok kötü görüntü oluşturmaktadır. Burada yer sahibi olan pazarlıkları anlatmaya kalksam, tam bir trajedi” diyerek, Başkan Türkyılmaz’ın bu alanı kendi yaptığı sahil projesinin devamı gibi gösterme çabasında olduğunu söyledi.

Ünal, son açıklamasını Mütareke Müze Evi Meydan düzenleme alanında yaptı. Buradaki ağaçları işaret eden Ünal, beton altında kalan ve doğal ortamları çok bozulan ağaçların akıbetinin kurumak olduğuna değinerek, ” burada kesilen ağaçlar gördük bu ağaçların takipçisi olacağız. Hesapsız kitapsız işler demiştik; işte bunun en kötü örneği burası.  SİT alanı olan bu yerde çalışma yapmak için izin alınmadığını duyduk, bu ne telaş? Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde paniklemiş halde yapılan bu işler Mudanya’nın zararına olacaktır. Daha önce Yıldıztepe projesinde olduğu gibi hesapsız, kitapsız yapılan bu işlere Mudanyalı artık inanmamaktadır” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

 

 

Son Güncelleme ( Cuma, 18 Mayıs 2018 03:19 )  

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU