TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Sayın GEBEŞ Siz Siyaseti Bırakın.

Sayın GEBEŞ Siz Siyaseti Bırakın.

E-posta

öNER kıranBu yazı benim için ne kadar vakit kaybı ise okuyanlar için de siyasi bir ibret vesikası.

Bundan yaklaşık 10 gün önce  Büyük Birlik Partisi Mudanya İlçe Başkanı Mahmut Kemal Dilbirliği Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener için İlçe Seçim Kuruluna giderek imza verdi.

Ve açıklamasında "Mudanya Seçim Kuruluna giderek başkan adaylığı için Meral Akşener hanım efendi için imzamı attım. Benim için önemli tarafı Mudanya'da ilk imzayı benim atmış olmamdı. Çünkü bir Kahramanmaraş'lı olarak Sütçü İmam ilk kurşunu attıysa bende burada bir ilki yaptım. Aslında ben İYİ Partili değilim ama devamlı haksız suçlamalara maruz kalarak mağdur duruma düşürülmeye çalışılmaktadır. Milletimizin yapısında bulunan özelliklerden biri olan devamlı mağdurun, ezilenin, haksızlığa uğruyanın yanında yer alması özelliğinden yola çıkarak sırf tepki olsun diye bunu yaptım. Bu haksızlığa İYİ Parti değilde başka partilerde uğrayabilirdi ve tepkim yine değişmezdi. Vatana millete hayırlı olsun." demişti.

mudanya.gen.tr nin bu haberinden sonra BBP Bursa İl Başkanlığı adına Mustafa Aydın (Telefonda kendi açıklamasıyla BBP Bursa İl Başkanı Mehmet Gebeş'in Basından Sorumlu Kankası) beni arayarak Mudanya İlçe Başkanı Mahmut Kemal Dilbirliği ve Yönetiminin görevden alınarak ilçe teşkilatının kapatıldığını belirtmiş ve bunu e-posta ile bana yazılı olarak iletmişti. Fakat iletisinin ekinde resmi evrak yoktu ve göndereceği sözünü almıştım. Bunun akabinde yaşanan olaylar neticesinde "Bursa'da Büyük Birlik Komedisi - TIKLA OKU" başlıklı yazım üzerine çok rahatsız olan telefonlarıma cevap vermeyen BBP Bursa Basın Sorumlusu Mustafa Aydın beni arayarak, BBP İl Başkanı Mehmet Gebeş'in bir basın açıklamasını gönderdiğini söyledi.

Açıklamaya bakalım (Açıklama kopyala yapıştırdır. Bize ulaştığı gibi aynen yayınlanmıştır);

"Merhaba Öner bey; Bursa da BBP Komedisi başlıklı yazınız zerine. BBP Mudanya ilce Teşkilatının fesih yazısı, Genel Merkezin seçimlerle alakalı olarak yoğun bir çalışma içerisinde olmasından dolayı elimize geç ulaştırılmıştır. BBP Bursa İl teşkilatını bu sebepten dolayı karalamak ve sahtekarlıkla itham etmek dogru degil. BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın il başkanının  kankası değil,  partimizin basın sorumlusudur. Mesut Çiftçi, Partimizin üyesi olmak dışında resmi hiçbir görevinin olmadığı, hatta bir araştırma yapıldığında sosyal medya vb. Mecralarda parti alayhine davranışlar beyanatlat sergilediğini bunun ne ahlaka ne hakkaniyete nede teşkilatcılığa  sığmadığı anlaşılacaktır. Bu sebeple de görevlerinden azledildiği ve partiye üye olmak dışında başka bir bağı bulunmamaktadır. BBP'nin cumhur ittifakında yer almasından dolayı parti resmi organlarına hasmane tutum içerisinde olmuş ve olmaya devam etmektedir. Onunla konuşmanız yerine partinin il başkanı olan ben ile konuşsaydınız sahte bir  şey yapmadığımız anlaşılacaktı. Saygılarımla Mehmet Gebeş BBP Bursa İl Başkanı" ekinde resmi fesih yazısı.

Sayın Gebeş

Resmi evrakı göndereceği sözünü veren basın temsilciniz Mustafa Aydın, söz vermesine rağmen evrağı göndermediği gibi cevapsız çağrıma da geri dönüş yapmadı. Diğer yandan siz BBP İl Başkanı olarak geçen 4 gün içinde beni aramadınız arayamadınız çünkü elinizde resmi evrak olmadan o anda dayanaksız bir haber servis ettirdiniz. BBP İl Başkanı olarak size yakışan bu mu? Hak ve hukuk bunun neresinde?

Sayın Gebeş

Yazım üzerine bana gönderilen basın açıklamanızda "BBP Mudanya ilce Teşkilatının fesih yazısı, Genel Merkezin seçimlerle alakalı olarak yoğun bir çalışma içerisinde olmasından dolayı elimize geç ulaştırılmıştır." cümlesi ile belgesiz açıklamayı basına siz göndertmenize rağmen, hem de partinize emeği geçmiş sevilen bir ilçe başkanının yüzüne bile söylemeden sadece mudanya.gen.tr'ye servis etmenize rağmen şimdi suçlu BBP Genel Merkezi oldu öyle mi? Pes vallahi.

Gebeş sözüm ona bana yol gösteriyor "Mesut Çiftçi'ye ulaşacağınıza BBP İl başkanı olarak benimle konuşsaydınız...vs vs vs" ifadenize göre basın sorumlunuz Mustafa Aydın değil mi? Sayın Aydın telefonuma niçin geri dönmediniz, dönemediniz. İşler sarpa sarınca genel merkezi inletip evrakı bir şekilde Mahmut Kemal Dilbirliği, BBP'den istifa ettikten sonra bana göndermekten başka ne yaptınız? Fakat lütfen siz yaşananlardan rahatsız olmayınız.  Bana telefonda dediğiniz gibi töhmet altında değilsiniz. Size bu açıklamayı gönderttirenler töhmet altında dır. Siz müsterih olunuz. BBP Bursa camiasında sevilen bir şahsiyet olduğunuz yönünde telefonlar aldım. Siz, size verilen görevi yaptınız.

BBP Parti sitesinde il başkanlarının resmi ve iletişim bilgileri var mı? Yok.

BBP Bursa İl Teşkilatının  seçime gidilirken resmi www..... misali internet sayfası var mı? Google amcaya göre yok.

BBP Bursa İl Basın sorumlusu Mustafa Aydın'da telefon numaram var mı? Var ama O benim telefonumu açamadı, geri bile dönemedi.

mudanya.gen.tr iletişim sayfasında mobil hattımız dahil telefon numaramız var mı? Var.

Madem rahatsız oldunuz iş işten geçmeden önce bir siyasetçi olarak  siz beni neden hiç aramadınız? Sayın Gebeş boş işlerle vaktinizi tüketmemenizin size ve memleketimize daha yaralı olacağı kanaatindeyim. Aleyhinize bile olsa net olmak erdemli bir davranıştır.

Diğer yandan samimi şekilde size tavsiyem siyaseti bırakın. Başka işlerle uğraşın. Siz siyaset yapmayı, siyasi sorunları çözmeyi bilmiyorsunuz.

İşte bir bomba daha BBP Bursa İl Başkan Yardımcısı Mesut Çiftçi sosyal medya'da Gebeş'e hodri meydan dedi.

Çiftçi'nin açıklaması şöyle;

"Gördüğüm lüzum üzerine bu Basın açıklamasını yapma gereğini gördüm, Bursa İl başkanı Mehmet Gebeş, BBP Bursa Mudanya ilçesi başkanı Sayın Mahmut Kemal Dilbirliği'ne yapmış olduğu haksız ve hukuksuzca, aynı zamanda hiç yakıştıramadığım yalan sözlerle, Mudanya basınını kandırıp, görevden alınasını aynı zamanda bu yalana, Allah biliyor ki çoğu zaman sözle de kendisine söylediğim çok sevdiğim Nilüfer ilçe başkanım sayın Mustafa Aydın ı bu yalana alet etmesidir, bu haksız. hukuksuzluğa hiçbir zaman sessiz kalamazdım bu sebeb le de banada dil uzatmış, benim il başkan yardımcısı olmadığımı söylemiş, evet ben yaklaşık 7 kusur senedir Büyük birlik partisi BURSA İl Başkan yardımcısı olarak Ömer Ünsal zamanında başladım, ömer bey işleri gereği il başkanlığını bırakınca, bende gebeş in yönetimde yer almayacagimi, gençlere yer vereceğimi aktardım, lakin toplantımızda çok sevdiğim MYK üyemiz sayın Selahattin Çelt abimizin ısrarı üzerine Sağlıktan sorumlu il başk. Yard. Olarak tekrar bana görev tevdi edildi , lakin gebeş benim için mesut çifçi başkan yardımcısı değildir demiş, ben mesut ÇİFCİ olarak siyasete ve iş hayatıma yalan dolanı sokmadım , sokmayacağım, iki yıldır Bbp si Bursa İl başkanlığına adayım,önüme ne engel cikarirlarsa da çıkarsınlar , bu onların ayıbı olarak tarihe not düşülecek tir. Bunu ilk olarakta Mehmet Gebeş' e sözle söyledim, çevrende kimse kalmadı, yeter artık bir an önce kongreye gidin sizde il başkanlığını bırakın diyeli 2 sene oldu , onurlu bir kişi buduğunda çoktan emaneti teslim eder gereğini yapardı, bu onursuzluk ve haksızlık Bursa büyük birlik partisine yakıştıran, sözde Bursamızın buyuk abilerine olmak üzere genel merkezede yeter. Saygılarımla, bundan sonra sade bir BBP li olarak. Mesut Çifci"

Bu açıklamadan sonra bana da  BBP'nin Merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'na yakışan duruşa sahip Alperenlerce Türk siyasi hayatının sigortası olmasını dilemekten başka bir şey kalmıyor. Anlaşılan o ki BBP Bursa'da işler çok karışık.

Bu arada "BBP Genel Merkezi mi?" BBP Bursa İl Başkanı Sayın Gebeş'in basın açıklamasına göre bir ilçe yönetiminin üç satırlık fesih yazısını bile gönderemeyecek kadar yoğun. Böyle giderse BBP Genel Merkezi'de Ankara'da ki istişare toplantılarında kalabalık görünmek için boş kalan sandalyelere parti çayçılarını hatta parti önünden geçen simitçileri bile oturtabilir. Çünkü BBP gittikçe kan kaybediyor.

Öner KIRAN

14-05-2018

Mehmet Çiftçi'nin Açıklamanın fotosu:

Mesut Çiftçi Basın açıklaması

Son Güncelleme ( Salı, 15 Mayıs 2018 13:39 )  

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU