TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Bursa'da Büyük Birlik Komedisi

Bursa'da Büyük Birlik Komedisi

E-posta

Öner KIRAN

Rahmetli Muhsin YAZICIOĞULU sözünün eri, güvenilir ve saygınlığı ile tanınmış yola çıktıklarını yolda satmayan prensip sahibi davranışları ile Büyük Birlik Partisini (BBP) kurmuştu. Ölümünden sonra geride kalanların Muhsin YAZICIOĞULU ve davası ile yakından uzaktan ilişkisi kalmamıştır. Neden mi?

 Geçenlerde bu sayfalardan yaptığımız haberde BBP Mudanya İlçe Teşkilatı'nın görevden alındığını ve ilçe teşkilatının kapatıldığı haberi yer almıştı. Bu haberin kaynağı kim di? Mustafa AYDIN. Mustafa AYDIN BBP Nilüfer İlçe Başkanı aynı zamanda BBP Bursa İl Başkanı Metmet GEBEŞ'in kankası.

Telefonla bana ulaşarak e-postamı almış ve aşağıdaki metni bize göndermişti.

BBP Bursa İl Baskanlığından  yapılan açıklama şöyle:

"BBP Genel Merkezi Teşkilat Başkanlığımızca görülen lüzum üzerine Büyük Birik Partisi (BBP) Mudanya ilçe teşkilatımız kapatılmıştır. Eski ilçe başkanı Mahmut Kemal Dilbirligi'ne hareketimiz adına bugüne kadar yaptığı hizmetleri dolayısı ile teşekkür ettiğimizi ve hareketimiz adına hiçbir yetkisinin kalmadığını, eylem söylem ve faaliyetlerinin partimizi bağlamadığını kamuoyuna saygı ile duyururuz". dedi .

Kendisine resmi belgeyi ne zaman göreceğini diye sorduğumda en kısa sürede elimizde olacağı sözünü vermiş haberin yayınlanmasını rica etmişti.

Eeee bunlar doğruluk ve dürüstlük timsali rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun BBP rozetini kalplerinin üzerine takıp "dava adamıyız" diye O'nun bıraktığı mirasla meydan da dolaşıyor ya ben de ciddiye alıp BBP Mudanya İlçe Başkanı Mahmut Kemal DİLBİRLİĞİ'ne durumu aktararak "Ne diyorsunuz" diye sordum. Kendisi Mustafa AYDIN'ın iyi bir insan olduğunu ve resmi evrak kendisinin eline geçmesede BBP sosyal medya kulislerinde kendisinin ve teşkilatının görevden alındığının konuşulduğunu ifade edince haberi yayınlamış olduk.

Fakat gelin görün ki  telefon etmeme ve kendisinden resmi evrak göndereceğini hatırlatmama rağmen BBP Bursa İl Başkanı Mehmet GEBEŞ'in kankası BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa AYDIN'ın resmi evrak göndermediği gibi telefonlarımı da açmamamaya başlaması üzerine BBP Bursa İl Başkanı ile aralarının çok ta iyi olmadığı BBP Bursa İl Başkan Yardımcısı Mesut Çiftçi'ye ulaştım.

Ve haberin doğru olmadığını Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet AYDIN'ın BBP Bursa İl Başkanı Mehmet GEBEŞ tarafından yanlış beyanlarla kullanıldığını BBP Genel Merkezi'nin böyle bir kararı olmadığını ifade etti. Mesut ÇİFTÇİ BBP İl Başkanı Mehmet GEBEŞ'in İl Başkanlığını taşıyamadığını bu görevin O'na ağır geldiğini ifade etti.

Güler misiniz, ağlar mısınız?

Topu topu 100-150 kişiden oluşan BBP Bursa İl Teşkilatına sahip olamayan bir BBP sözüm ona Türkiye sevdası ile meydanlara çıkacak halka gelecek sunma cüretini gösterecek öyle mi? Hadi oradan.

Siyaseti bir kenarıya bırakın BBP Mudanya İlçe Başkanı Mahmut Kemal DİLBİRLİĞİ adam gibi adam dır. Adam sattığı ya da fırıldaklığı Mudanya'da görülmemiştir.Küçük veya büyük menfaatler için eğilip bükülmeyen bir şahsiyettir.Vatan ve bayrak sevdalısıdır.

Muhsin Yazıcıoğlu davasının kısa sürede neticelenmesi için TEZ ADALAET adı ile Mudanya'dan Kahramanmaraş'a yaya olarak yürümüş ve sesini duyurmaya çalışmıştır. Anlaşılıyor ki Muhsin YAZICIOĞLU çizgisinden fersah, fersah uzaklaşmış bulunan BBP'ye 10 numara büyük geliyor doğru ve dürüst yüreği.

Muhsin YAZICIOĞLU'ndan sonra siyaset üretemeyen, tabela partisi olarak gittikçe küçülen BBP teşkilatları anlaşılan o ki ellerinde kalan son ve sağlam kale olan tek sermayeleri doğruluk, dürüstlük gibi temel kavramları da kaybetmiş. Yazıklar olsun, sizin gibi siyasetçi geçinenlere.

Öner KIRAN

11-05-2018

Son Güncelleme ( Cuma, 11 Mayıs 2018 16:13 )  

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU