TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi MUDANYA’NIN GURURU GÜZELYALI FOLKLOR VE HALK DANSLARI EKİBİ

MUDANYA’NIN GURURU GÜZELYALI FOLKLOR VE HALK DANSLARI EKİBİ

E-posta

1992 yılında Güzelyalı Turizm Folklor Derneği olarak kurulan ve bugüne kadar Mudanya’yı her yerde başarı ile temsil eden dernek bünyesinde bulunan folklor ekipi, 2001 yılında Gençlik Spor Bakanlığına bağlı Bursa’da ilk gençlik kulübü olarak devam eden 2005 yılından itibaren de gençlik spor bakanlığına ait Türkiye Halk Oyunları Federasyonunun ilk gençlik spor kulübü olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Her amatör kulüp gibi maddi imkânsızlıklar içinde Mudanya Bursa ve ülkemizi ulusal ve uluslararası platform ve yarışmalarda temsil eden ekip, çocukların ve gençlerin topluma yararlı birer birey olarak yetişmelerini sağlamak adına ücretsiz kurslarını sürdürerek genç ve yeni folklorcular yetiştirmeye devam ediyor. Dernek kurulduğundan bu yana ekibin başında olan ve bugüne kadar çok sayıda genci yetiştirerek halk oyunları ekibine dahil eden Halk dansları hocası Şenol Genç’in de bu anlamda yüklenmiş olduğu misyon doğrultusunda hiç bir beklentisi olmadan gönüllülük esasına dayalı olarak ekibe ve derneğe katkı sağlamaya devam ettiği belirtildi.

Güzelyalı Folklor ve Turizm Derneği

 

YÜZLERCE İNSAN DERNEĞİMİZ TARAFINDAN YETİŞTİRİLDİ.

Folklor hocası Şenol Genç’in ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı seçici kurul üyesi ve gençlik ve spor bakanlığı bünyesinde ulusal hakem olarak görev yaptığını ifade eden kulüp Başkanı Mustafa Bayraktar,” Folklor hocamız Genç, Kültürel mirasımızın bir parçası olan halk oyunlarımızı yaşatmak yaymak ve tanıtmak amacıyla maddi manevi tüm desteğini bizlere vermektedir. Ben ve Başkan yardımcım Lokman Köse’yle birlikte yıllardır çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmekteyiz. Derneğimiz tarafından sürdürülen faaliyetlerimizde bulunan Folklor ekibimizin başarılı çalışmalarını her zaman destekliyoruz, bugüne kadar yüzlerce öğrencimiz folkloru en iyi şekilde öğrenmiş ve bugün birer usta folklorcu olarak Mudanya ilçemizi ve Bursa’mızı en iyi şekilde temsil etme başarısını göstermişlerdir. Derneğimiz bünyesinde Minik Yıldız ve Master Grup olarak onlarca kız ve erkek öğrenci ve yetişkini yetiştirerek bugün birer usta folklor ve halk dansları oyuncuları olarak Mudanya ve Bursayı her platformda temsil etme başarısı göstermişlerdir, bundan da büyük gurur ve mutluluk duymaktayım” dedi.
       

Tarık ARSLAN/MUDANYA

Son Güncelleme ( Cumartesi, 05 Mayıs 2018 22:59 )  

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU