TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya Kardeş Şehir Nea Mudanya lıları Ağırladı

Mudanya Kardeş Şehir Nea Mudanya lıları Ağırladı

E-posta

Mudanya Belediyesi, Yunanistan’ın Nea Mudanya kentinden gelen konukları ağırladı.  Yunanistan’dan gelen heyet, Mudanya’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Heyette Fener Rum Patriği Bartholomeos, Bursa Metropoliti Elpidophoros Lambriniadis, Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosu Evangelos Sekeris, Nea Mudanya Belediye Başkanı Emmanuil Karras ve Nea Mudanya bölgesinde yaşayan kafile yer aldı.

Heyette Fener Rum Patriği Bartholomeos, Bursa Metropoliti Elpidophoros Lambriniadis, Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosu Evangelos Sekeris, Nea Mudanya Belediye Başkanı Emmanuil Karras ve Nea Mudanya bölgesinde yaşayan kafile yer aldı.

Yunanistan’daki kardeş şehir Nea Mudanya’dan gelen konuklar, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından Tirilye’de karşılandı. Yunanistan’dan gelen heyet, iki gün boyunca Tirilye’deki Tarihi Taş Mektep, tarihi kiliseler, Hagios Sergios Manastırı, Kumyaka’daki Başmelekler Kilisesi, bir zamanlar Osmanlı tebası Rumların yaşadığı Girit Mahallesi gibi tarihi ve turistik yerleri gezdi. 

Başkan Türkyılmaz, kardeş şehir Nea Mudanya Belediye Başkanı Emmanuil Karras’la kucaklaşarak “Kardeş şehrinize hoş geldiniz” dedi.  Mudanya’ya gelmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Karras ise, kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini, atılan adımların sonsuza dek sürmesini istediklerini dile getirdi.

Kaynak Mudanya Belediyesi Basın Bülteni

Tarihi boyunca çeşitli kültürlerin bir arada ve barış içinde yaşadığı Mudanya, yeni bir kardeşlik buluşmasına daha ev sahipliği yaparak, Yunanistan’ın Nea Mudanya kentinden gelen konukları ağırladı.  Yunanistan’dan gelen heyet, Mudanya’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 30 Nisan 2018 15:12 )  

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU