TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Genç Çiftçi Projesi ile Kurulan Mantar Çiftliğinde Hasad Sevinci

Genç Çiftçi Projesi ile Kurulan Mantar Çiftliğinde Hasad Sevinci

E-posta

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay SÖZER, İlçe Müdürü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali DOĞRU Hançerli köyünde Genç Çiftçi Projesi kapsamında kurulan İstiridye Mantarı Üretim Tesisi Erhan İmralı’nın işletme ziyaretinin ardından ilk mantar kesimi gerçekleştirdi.

Edinilen bilgiye göre Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ilk kez 2016 yılında uygulanan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında 6 Adet Proje Uygulaması tamamlandı.

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay SÖZER, İlçe Müdürü Sayın Ali DOĞRU ve ilçe personelleri Mudanya ilçesi Hançerli köyünde Genç Çiftçi Projesi kapsamında kurulan İstiridye Mantarı Üretim Tesisi Erhan İmralı’nın işletme ziyaretinin ardından ilk mantar kesimi gerçekleştirildi.

Bakanlık tarafından Mudanya için ayrılan 180.000 TL bütçe ile ilçemiz genelinde uygulanan 6 adet projenin köy dağılımları şöyle;

İlçemize bağlı köylerde; Çayönü 1, Çamlık 1, Evciler 2,  Yörükyenicesi 2 proje uygulanmıştır. Bu projelerin konu dağılımları ise; 5 adedi büyükbaş hayvancılık projesi,  1 adedi küçükbaş hayvancılık projesi olup Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlanan bu yıl ikinci kez uygulanan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı Tebliğ No: 2017/10 kapsamında Bakanlık tarafından ilçemiz için ayrılan 270.000 TL bütçe ile 9 adet proje program kapsamında uygulanmaya başlandı.

 Mudanya genelinde uygulanacak olan 9 adet projenin köy dağılımları  İpekyayla 1, Yörükyenicesi 1, Orhaniye 1, Işıklı 1 , Çamlık 1, Emirleryenicesi 1, Akköy 1, Hançerli 1 ve Yörükali 1 adet proje uygulanacak. Bu projelerin konu dağılımları ise; 5 adedi büyükbaş hayvancılık projesi, 2 adedi küçükbaş hayvancılık koyun projesi, 1 adedi arıcılık projesi, 1 adedi de bitkisel üretim projesidir. 2017 yılı sonuna kadar ilçemizde 5 proje sahibi genç çiftçimize 30 adet büyükbaş hayvancılık sığır projesi kapsamında sığır dağıtımı, 2 proje sahibi genç çiftçimize de 80 adet küçükbaş hayvancılık koyun projesi kapsamında da koyun dağıtımı yapılacak.

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer istiridye mantarı hasadına katıldı

Son Güncelleme ( Pazartesi, 25 Aralık 2017 14:01 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU