TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya enginarına yeni kökler Kraliçeler Çiftliği'nde

Mudanya enginarına yeni kökler Kraliçeler Çiftliği'nde

E-posta

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği, aynı zamanda kendi üyesi olan Mudanya Kahvaltı Sarayı işletmecisi Sinan Şentürk'ün Aksungur Köyü'nde ortağı olduğu Kraliçeler Çiftliği’nin bir bölümünü, Mudanya enginarı uygulama bahçesine dönüştürdü.

Mudanya'ya komşu sınır olan Aksungur Köyü Nilüfer Caddesi'nde bulunan Kraliçeler Çiftliği ile Mudanya Meyve Üreticiler Birliği işbirliğinde hayata geçirilen uygulama bahçesinde, Mudanya enginarı için ilk kökler toprakla buluştu.

ENGİNAR BURADA ÇEŞİTLENDİRİLECEK

Meyve Üreticileri Birliği Denetleme Kurulu Üyesiı üretici Av. İbrahim Turan ile enginar fidelerine can sularını kendi elleriyle veren işletmeci Sinan Şentürk, uygulama bahçesinde yetiştirilecek enginarlar ile enginar tozu ve enginar çayının yanı sıra enginara ait tüm yemek çeşitlerini Bursalıların damak tadına sunacaklarını söyledi. Meyve Üreticileri Birliği Denetleme Kurulu Başkanı Av. İbrahim Turan, birlik olarak Mudanya enginarının yeniden eski günlerine kavuşması için yoğun bir çaba içinde bulunduklarını belirtti. Uygulama bahçesini ziyaret eden, Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan ise, enginar fidelerini toprakla buluşturan Kraliçeler Çiftliği ortağı Sinan Şentürk'e enginar köklerinin bereketli olmasını diledi. Osmanlı Saray Mutfağı'nın baş tacı olan Mudanya enginarının alternatif bir kazanç olarak sahiplenilmesi yönünde gayret sarf ettiklerini kaydeden Aydoğan, "Tüm çabamız üreticimiz içindir. Emeklerimiz sonunda tek arzumuz Mudanya enginarımıza coğrafi işaret kazandırıp taçlandırmaktır" dedi.

MUDANYA ZEYTİNİNDEN ÖZGÜN TATLAR.

Öte yandan Kraliçeler Çiftliği’nde her zaman bulunabilen keçi sütü, keçi yoğurdu ve keçi peyniri ile birlikte gezen tavuk yumurtasının da satışına başlandı. İleriki zamanlarda açık büfe kahvaltı hizmetinin de verileceği çiftlikte; orijinal Mudanya zeytininden sıktırılan zeytinyağları, soğuk sıkım, erken hasat ve limonlu olarak satışa sunuldu. Kraliçeler Çiftliği’nde katkısız kestane, ıhlamur, çiçek ve çam balı, arı poleni, propolis ve arı sütünün de satışına da çok kısa zamanda başlanacak.

Kraliçe Çiftliği

Sinan Şentürk enginar dikerken

Fazlı Aydoğan - Sinan Şentürk

Kraliçeler Çiftliğinde Enginar Dikimi

Son Güncelleme ( Cumartesi, 23 Aralık 2017 01:28 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU