TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Kumyaka Doğal Narenciyesi Üretici Pazarlarında Tezgaha Çıktı.

Kumyaka Doğal Narenciyesi Üretici Pazarlarında Tezgaha Çıktı.

E-posta

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği ile Kumyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında yapılan işbirliği ile Kumyaka mandalinası, portakalı, limonu, avokadosu, kivisi ve şadoku üretici pazarlarında yerini aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği doğal ürünler kısa sürede tükendi.

Mudanya Meyve Üretileri Birliği başkanı Fazlı Aydoğan ile Kumyaka Tarımsal kalkınma Kooperatifi Başkanı Ramiz Batmaz arasında yapılan protokol gereği uygulamaya konulan projenin amacı sıcak bir hava akımı koridoru boyunca Kumyaka'da yetişen doğal narenciye ve tropik ürünleri halka uygun fiyat etiketi ile ulaştırmak.

Birlik Başkanı Fazlı Aydoğan yaptığı açıklamada "Tarihi bir gün yaşıyoruz. Kimse farkında değil ama Kumyaka'da 10 ile 15 ton arasında doğal narenciye üretimi var ve bu ürünlerin çoğu ihtiyaç fazlası olduğundan yeterince değerlendirilemiyordu. Tarımsal Kalınma Kooperatif Başkanı Sayın Ramiz Batmaz ile yaptığımız işbirliği neticesinde üretici pazarlarımızda bu doğal ürünleri halkımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. " dedi.

Aydoğan küçük bir tezgahta başlangıç yapıldığını ve tezgahta ki ürünün her hafta belirli oranlarda halka sunulacağını ve ürünlerin tamamen doğal olması sebebiyle sağlıklı beslenme açısından önem taşıdığının altını çizdi. Aydoğan ürünlerin tamamen doğal olmasına karşın fiyatların çok uygun olduğunu belirterek halkın üretici pazarlarına ilgi göstermesini beklediklerini söyledi.

Kumyaka Kalkınma Kooperatif Başkanı Ramiz Batmaz şehir dışında olduğu için ürün tanıtım tezgahı başında bulunamazken Birlik Başkanı Aydoğan kooperatif başkanı Batmaz'a teşekkür ederek Mudanya Belediyesi destekleri ile gerçekleştirdikleri doğal enginar kökü dağıtımının çok olumlu sonuçlar verdiğini, Mudanya, Tirilye ve civarında narenciye fide dikimini teşvik edecek etkinlikleri gerçekleştireceklerini pazar sıkıntısı çekilmeyen her ürünün çiftçimiz tarafından daha çok yetiştirildiğini ve Mudanya ekonomisine olan katkısının gün geçtikçe arttığına işaret ederek üreticileri destekleyen Mudanya Belediyesine teşekkür etti.

Kumyaka Narenciyesi Üretici Pazarlarında Yerini Aldı.

Kumyaka Narenciyesi Mudanya Üretici Pazarında Yerini Aldı.

VİDEO TIKLA İZLE

Son Güncelleme ( Çarşamba, 20 Aralık 2017 23:46 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU