TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya'da verem hastalığı anlatıldı

Mudanya'da verem hastalığı anlatıldı

E-posta

Mudanya Verem Savaş Derneği, dünya genelinde halk sağlığı sorunu olan tüberküloz (verem) hastalığı hakkında vatandaşları bilinçlendirdi.

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü İl Tüberküloz Koordinatörü Uzm. Dr. Tülay Keskin'in konuşmacı olarak katıldığı semineri, derneğin konferans salonunda yapıldı. Dünya nüfusunun yaklaşık üçte birinin bu mikrop ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Uzm. Dr. Tülay Keskin, veremin tedavi edilmezse ölümle sonuçlanan bir hastalık olduğuna dikkati çekerek, hastalığın belirtileri, teşhisi ve korunma yollarını anlattı.

Mudanya'da Verem Semineri

 

SİGARA, RİSKİ ARTTIRIYOR!

Sigara içmenin tüberküloza yakalanma ve ölüm riskini arttırdığını kaydeden Dr. Keskin, öksüren kişilerin öksürürken mutlaka ağız ve burunlarının kapatılması gerektiğini vurguladı. Kalabalık ortamlar, havalanması iyi olmayan ev koşulları ve vücut direncini azaltan hastalıkların verem hastalığının sağlam kişilere bulaşmasını kolaylaştıracağından bulunulan ortamların iyi havalandırılmasının buluşmayı engelleyeceğini anlatan Keskin, hastalığın kişiler arasında yayılmasının erken teşhis ve yeterli tedavi ile önlendiğine dikkati çekti. Üç haftayı aşan öksürüğün devam etmesi halinde doktora başvurulması gerektiğini kaydeden Keskin, veremle savaşta teşhis ve tedavi hizmetlerinin Verem Savaş Dispanserleri ve hastanelerde ücretsiz olarak yapıldığını duyurdu.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK

Konferans sonunda Mudanya Verem Savaş Derneği Başkanı Ali Baytekin ise, yeni yılla birlikte her ay değişik branşlarda doktorlar tarafından hastalıklarla ilgili konferanslar verileceğini belirterek, tüberküloz hastalığı konusunda bilgilerini paylaşan Uzm. Dr. Tülay Keskin'e teşekkür etti. Dernek olarak her türlü kanser hastaları ile ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi yardımlarını sürdürdüklerini belirten Baytekin, yardımların Bursa ili ve tüm ilçelerden derneğe müracaat edenler arasından gerçek ihtiyaç sahiplerine yapıldığının altını çizdi.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 20 Aralık 2017 14:45 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU