TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya Devlet Hastanesi 'dijital'leşti

Mudanya Devlet Hastanesi 'dijital'leşti

E-posta

Mudanya Devlet Hastanesi, dijital hastaneye dönüşüm çalışmaları kapsamında Elektronik Tıbbi Kayıt Adaptasyon Modeli (EMRAM) kriterlerine dahil olarak, HIMSS EMRAM Level-6 belgesi almaya hak kazandı.

Mudanya Devlet Hastanesi Dijital sisteme geçti

Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde faaliyet gösteren Prestij Yazılım ve Bilgi Sistemleri A.Ş. “Dijital Hastane” projesini Mudanya Devlet Hastanesi’nde uygulamaya başladı. Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS (Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu) işbirliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında Medipol Üniversitesi temsilcileri Mudanya Devlet Hastanesi'nde yerinde değerlendirme ziyareti gerçekleştirdi.

Hastanedeki dijital dönüşüm ve Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) çalışmalarını yürüten Prestij Yazılım'ın Genel Müdürü Halil Uzun, teknolojik araçların sağlık sektörüyle entegrasyonu, mobil sağlık araçlarının etkin kullanımı, büyük veri uygulamaları ile teşhis ve tedavi süreçlerinin yönetimi gibi uygulamalar ile artık dünya ile yarışabilir durumda olduklarını söyledi. Kısa adı EMRAM olan Elektronik Tıbbi Kayıt Adaptasyon Modeli ile hastanelerin 1 ile 7 arasında seviyelendirildiğine dikkati çeken Uzun,  "Mudanya da, Seviye 6 kriterlerini karşıladığını pratikte başarılı bir şekilde göstermiştir" dedi. 

SİSTEMLE BİRLİKTE HASTANELERDE NELER DEĞİŞİYOR?

*Hekimler ve hemşireler hastalarına ait bilgilere zaman ve mekân kısıtlaması olmadan tablet üzerinden erişebiliyor.

* Bekleme ve yatış süreleri aza iniyor ve hastalara ayrılan vakit artıyor.

* Kâğıt ve röntgen filmi kullanımı azalmasından dolayı hastanelerde film ve kırtasiye maliyetleri asgari seviyeye düşüyor. Ayrıca radyolojik görüntüler CD ve dijital ortamlar üzerinden verileceği için çevre de korunmuş oluyor.

* Farklı ilaçların aynı anda uygulanmasıyla ortaya çıkabilecek yan etkiler, karar destek sistemlerinin uyarılarıyla tespit edilebiliyor.

* Dijital hastanelerde, hastanın herhangi bir ilaca alerjisi varsa bu ilacın uygulanması isteminde Karar Destek Sistemi ile uyarı verdiğinden hastaya yanlış ilaç uygulanması engelleniyor.

Mudanya Devlet Hastanesi Dijitalleşti

Son Güncelleme ( Perşembe, 14 Aralık 2017 19:06 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU