TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi MUDANYA TÜRK KIZILAY'I KAN BAĞIŞINA DAVET ETTİ

MUDANYA TÜRK KIZILAY'I KAN BAĞIŞINA DAVET ETTİ

E-posta

Türk Kızılayı Mudanya Şubesi Erol Ala Restoran'da düzenlediği Birlik ve Beraberlik kahvaltısı'nda toplantıda Kızılay'ın Türkiye'de kan bağışı almaya tek yetkili kurum olduğu ve önümüzdeki yıl kan alımı yapan sayılı hastanelerinde bu faaliyeteine son vereceği belirtilerek kan vermenin ve ülkemizin kendi Kan Ürünleri Fabrikasının kurulmasının önemine vurgu yapıldı.

 Türk Kızılayı Mudanya Şube Başkanı Sabih Demirdağ ve yönetiminin düzenlediği toplantıya, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Samet Ali Kılıçoğlu, Emniyet Müdürü Mehmet Dursun, CHP İlçe Başkanı Ergül Batman, Muhtarlar ve Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri katıldılar.

Türk Kızılayı Mudanya Şubesi Erol Ala Restoran'da düzenlediği Birlik ve Beraberlik kahvaltısı'nda toplantısı düzenledi.

Kızılay Mudanya Şube Başkanı Sabih Demirdağ hayati öneme sahip olan ve kaynağı sadece insan olan kan ihtiyacının giderilmesi için bilgilerndirme amaçlı toplanıldığını belirterek kahvaltıya katılanlara teşekkür etti.   3 Ayda bir Mudanya’dayız

Toplantıda söz alan Güney Marmara Bölgesi Kızılay Kan Merkezi Kan Bağışı Planlama sorumlusu Özgür Dündar Gürel, Kan vermenin önemine değinerek, Bakanlığın kan alma yetkisini Kızılaya devrettiğini söyledi. Gürel "Güney Marmara kan Merkezi olarak Bursa, Balıkesir Çanakkale, Yalova’daki tüm il ve ilçe hastanelerinin kan ihtiyacını biz karşılıyoruz. Böyle olunca hepimiz elimizi taşın altına sokmak zorundayız. Kızılay bir aracı kurum olarak kaynağı sadece insan olan bu kanı bulmak zorundayız. Maalesef 2 yıldır bitmek bilmeyen sahil projesi nedeni ile Mudanya’da aktif olarak kan alabileceğimiz bir mekan bulamıyoruz, sadece Kaymamalığın bize gösterdiği yerde, Hükümet Binasının önünde 21 Aralık 2017 Perşembe günü  aktif olarak kan bağışı almaya başlayacağız. Bizim sizlerden istediğimiz, kan bağışı için destek vererek mesajlarla duyurup bağışçıların arıttırılmasını istiyoruz. Bağışçılarımızın Bursa’ya kadar gitmelerine gerek yok, 3 ayda bir Mudanya’da kan bağışı için geleceğiz” diyerek Mudanyalıları kan bağışına çağırdı.

Kendi Kan Fabrikamızı Kurmalıyız

Bursa Kan Merkezi Müdürü Dr. Orhan Emin Latif, Kan bağışı ve kök hücre konusunda Türkiye’de Kızılayın yapmış olduğu çalışmalardan örnekler vererek, Avrupa standartlarını yakaladıkları söyledi. Özellikle Kızılay'ın dünya üzerindeki en iyi kan test araçları ile çalıştığını ve bunun maddi olarak Kızılay'a önemli bir yansıması olduğunu belirten Dr. Orhan Emin Latif, Türkiye'de yaşayan insanların kök hücre uygulamalarında 200 Bin örnekte 1800 uyum sağlayarak büyük bir şansa sahip olduklarını vurguladı. Bu konuda çok kapsamlı çalışmaların devam ettiği konusunda bilgilendirmelerde bulunan Latif, “Kan kaynağı sadece insan olan ve üretilemeyen bir madde olan kan verme konusunda vatandaşlarımızı duyarlı olmalarını istiyor, kan vererek “1 ünite kan 3 can kurtarır” düşüncesiyle hareket etmelerini bekliyoruz. Sağlıklı nesiller için kendi kan fabrikalarımızı kurmak zorundayız" diyerek sözlerini tamamladı. Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, katılımcılara teşekkür ederek, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden Mudanya’da temsil ettikleri kurum çalışanlarını kan vermeye teşvik etmelerini istedi.

VİDEO TIKLA

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 13 Aralık 2017 19:52 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU