TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi MUDANYA İÇİN TARİHİ GÜN. BÜYÜKŞEHİR'İN MUDANYA BELEDİYESİ ZİYARETİ

MUDANYA İÇİN TARİHİ GÜN. BÜYÜKŞEHİR'İN MUDANYA BELEDİYESİ ZİYARETİ

E-posta

Mudanya'da Tarihi Gün Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanlığı ziyareti sonrasında Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ı makamında ziyaret etti. Yapılan ziyaret basına açık ve kapalı şekilde gerçekleşti.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Adalet ve Kalkınma Partisi Mudanya İlçe Teşkilatı ziyareti sonrasında Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı makamında ziyaret etti. Başkan Aktaş, Mudanya’da Belediye başkanı Hayri Türkyılmaz ile daha önceki senelerde tanışmış olduklarını belirterek Hayri ağabey diye hitap etti. Başkan Aktaş'ın samimi yaklaşımına aynı sıcaklıkta karşılık veren Türkyılmaz Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'a Mudanya'nın sorunlarını ve çözüm önerilerini aktardı.

13,5 yıldır Belediye Başkanlığı yapan ve 35 gün önce Recep Altepe'nin istifası sonrasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirilen Alinur Aktaş, Bursa’yı daha yaşanabilir bir geleceğe taşıma hedefiyle acil eylem planı toplantısının ardından, görevinin 35. gününde Cumhuriyet Halk Partili  Mudanya ilçe belediyesini ziyaret etti.

VİDEO Tıkla izle

 

 


Mudanya’da öncelik sahil ve ulaşım


Başkan Aktaş, Mudanya AKP İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Burada AKP İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal ve partililerle bir araya gelen Aktaş, ilçenin sorunları hakkında bilgi alıp, bundan sonra izleyecekleri yol haritası ile ilgili bilgi verdi. (Bu ziyaretle ilgili videomuz haberin en altıdadır.) 

Başkan Aktaş, daha sonra Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı da Mudanya Belediyesi’ndeki makamında ziyaret etti. AKP ve CHP İlçe başkanlarının da katıldığı basına kapalı toplantıda, Mudanya’da hem Büyükşehir Belediyesi hem de Mudanya Belediyesi tarafından yapılan, devam eden ve yapılması planlanan yatırımlar ele alındı. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı devam eden sahil düzenleme projesini yerinde inceleyen Başkan Aktaş ve Türkyılmaz, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Toplantının Mudanya’nın geleceği açısından çok verimli geçtiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Mudanya’da CHP’li Belediye Başkanı’mız görevde. Partiler farklı olabilir, sonuçta bu halkımızın tercihi ama biz, bu saatten sonra Mudanya’ya, Bursa’ya ne yapabiliriz, bunun hesabı ve heyecanı içindeyiz. Farklı yaklaşımlar olacaktır. Bu çok doğal, asıl mesele öncelikli sorunları belirleyip, çalışmaları hızlandırmak… Yaptığımız toplantıda Mudanya’da sahil düzenleme, otopark ve ulaşım öncelikli sorunlar olarak karşımıza çıkıyor. Burada aldığımız notlar, bizim için değerli ve önemli. Kısa sürede ilçeyi geleceğe taşıyacak adımları süratle atacağız. Sıcak ev sahipliğiyle bizleri karşılayan Başkan’ımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.


“Uyum içinde çalışacağız”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise 30 Mart 2014’te aday olarak halkın karşısına çıktıklarını, seçildikten sonra ise siyasi bir yaklaşım içinde olmadıklarını belirterek, “Çünkü biz, “Hizmetin siyaseti olmaz” dedik, kimseyi ayrıştırmadık, ötelemedik. Diyalog eksikliğinden kaynaklanan birtakım sorunlar vardı. Şimdi bu sorunları büyütmeden ilçemize yeni yeni projelerle hizmet etmeye devam edeceğiz. Her ilçenin farklı değerleri var. İznik’in gölü, dağ ilçelerinin yaylaları gibi Mudanya da İstanbul ve Trakya bağlantısıyla, sahiliyle ayrı bir değer. Bursa’mızı 17 ilçesiyle bir bütün olarak uyum içinde geleceğe taşımak için birlikte çalışmamız gerek. Ben de bu ziyaretleri nedeniyle Başkan’ımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir’in 1058 mahallesi var. Bunların hepsine yetişmek kolay değil. Özellikle Mudanya ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin yetişemediği her konuya maddi, manevi desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu. Başkan Aktaş, Mudanya ziyaretinin son durağında Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’i de makamında ziyaret etti.

Başkan Alinur AKATAŞ'ın AKP Mudanya İlçe Başkanlığı Ziyareti. Önemli Vurgular ve açıklamalar Tıkla İzle

Son Güncelleme ( Perşembe, 07 Aralık 2017 19:47 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU