TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya Esnaf Odasından Büyük Hizmet. 80 Esnaf Ustalık ve Kalfalık Belgesini Teslim Aldı.

Mudanya Esnaf Odasından Büyük Hizmet. 80 Esnaf Ustalık ve Kalfalık Belgesini Teslim Aldı.

E-posta

Mudanya'da ustalık ve kalfalık belge alma zorunluluğu henüz olmayan fakat önümüzdeki süreçte zorunlu hale gelme ihtimali bulunan kapsamdışı mesleklerde faaliyet gösteren 80 esnaf Mudanya Esnaf Odası ile Osmangazi Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen sınav sonrasında Ustalık ve Kalfalık Belgelerini teslim aldı.

Mudanya Erol Âla Restoran salonunda düzenlenen ustalık ve kalfalık belge törenine Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, BESOB Başkanı Arif Tak, Osmangazi Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Dilara Aslan, Müdür Yardımcısı Cem Öner Öksüzoğlu ve belge almayı hak eden 80 esnaf katıldı.

Mudanya Esnaf Teşkilâtları Başkanı Emir Ali Usta, “Esnaflığın olmazsa olmazı Ustalık ve Kalfalık belgeleri dir. Sınav sonucunda almaya hak kazandığınız ustalık ve kalfalık belgeleri yarın faaliyet gösterdiğiniz meslek kapsam içine girdiğinde bir daha okula
gitmenize gerek kalmayacak ve bu belgeleri olmayanlar işyeri açamayacaklar. Belgeleriniz hayırlı olsun” dedi.

Arif TAK "Boynuz Kulağı Geçermiş. Emir Ali USTA'nın Kıymetini Bilin. Sahip Çıkın"

Arif Tak Kaymakam Oktay Faik Sözer'e Plaket Takdim Etti.Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer tüm katılan esnafların aldığı ustalık ve kalfalık belgelerinin hayırlı olması temennisinde bulunurken BESOB Başkanı Arif Tak ve Emir Ali Usta kendisine desteklerinden dolayı plâket verdi.

BESOB Başkanı Arif Tak, “Her şeyin başı eğitim, eğitim, eğitim. Mudanya bu yönden şanslı çok şanslı onları eğitime yönlendiren bir başkanları var. Her şeye rağmen esnaf ve sanatkârlar eğitimsiziz, bunu kabul etmek durumundayız. Eğitim konusunda çok titiz ve bilgili olmamız gerekir. Ekmek paramızı kazanabilmek için çok daha ileri adımlar atarak bilinçli çalışmamız gerekiyor. Ben değerli başkanınız Emir Ali Usta’yı tebrik ediyorum, esnafına eğitim konusunda verdiği çaba için kendisini kutluyorum. Ayrıca Emir Ali Usta’ya sahip çıkmanızı istiyorum” dedi.

Daha sonra protokol Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu kalfalık ve ustalık belgelerini esnaflara dağıttı.

Mudanya Esnaf odası Ustalık ve Kalfalık Belge Teslim Töreninde 80 Esnaf Belgelerine kavuştu

VİDEO HABER

 Kaymakam Oktay Faik Sözer Ertan Abdülazizoğlu'na Ustalık Belgesini Teslim edreken

 

Son Güncelleme ( Salı, 28 Kasım 2017 01:16 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU