TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi MUDANYALI OPTİMİSTÇİLERİN ANNESİ CİHAN ÖĞRETMEN DUALARLA ANILIYOR.

MUDANYALI OPTİMİSTÇİLERİN ANNESİ CİHAN ÖĞRETMEN DUALARLA ANILIYOR.

E-posta

Cihan Tümerdirim  vefatının 1.yıldönümünde dualarla anılıyorBURSALI İZCİLERİN CİHAN LİDERİ, MUDANYALI OPTİMİSTÇİLERİN CİHAN ANNESİ ÖLÜMÜNÜN BİRİNCİ YILINDA  MEZARI BAŞINDA, EMEKLİ OLDUĞU OKULDA VE ULUDAĞ İZCİLİK MERKEZİNDE ANILIYOR…

Aslen Mudanya Kumyaka’lı olan, Bursa Kız Öğretmen okulu birincisi, Ziyagökalp İlkokulu emekli öğretmeni Cihan Tümerdirim beklenmedik ölümünün birinci yılında dost ve arkadaşları tarafından özlemle anılıyor. 

Ömrünün büyük bir bölümünü adadığı İzcilik çalışmalarında pek çok ülkede Bursalı öğrencilere rehberlik eden, gittiği her yerde izcilerin lideri olarak anılan Cihan Tümerdirim, çalıştığı Ziya Gökalp ilkokulunda, kuruculuğunu yaptığı Uludağ İzcilik Derneğinde, yaşadığı mahallede  düzenlenen mevlit ve günler ile anılıyor. Öğretmenler günü nedeni ile  mezarı başında da bir tören yapılıyor. 

Bir zamanlar gözlerimizi açtığımızda Arnavutköy barınağının önünde, denizin üzerinde kelebekler gibi uçuşan, henüz 8 ila 10 yaşlarındaki kız ve erkek öğrencilerin kullandığı optimistleri görür, onların belli bir düzen içerisinde yaptıkları seyir çalışmalarını izlerdik. Bir çocuğun kişiliğini geliştirmede ve kendine olan güvenini arttırmada, deniz ile mücadelesinin önemini fark eden pek çok veli çocuklarını bu insanlara emanet etmişlerdi. Bursa’dan emekli olan ve ana toprağına dönen Cihan lider, gönüllü eğitimciliğini, Mudanya’ya bir yelken kulübü kazandırma konusunda çaba harcayanlarla birleştirmiş, olayın gizli kahramanlardan biri olmuştu.

Başkanlığını sürdürdüğü izcilik derneği ile çocuklara yararlı olma çabası Mudanya Yelken Kulübü ile birleşmiş, kulübün zor günlerinde bizzat kendi yaptığı katkılar ile yürütülmesine katkıda bulunmuş,  yaratılan güzelliklerde dünün çocuklarına, bugünün büyüklerine örnek olarak gönüllerdeki yerini almıştı. Bugün o günleri geri getirmek mümkün değil. Arnavutköy barınağına çocukları sokan, büyükşehir belediye başkanını getirmeyi başaran,  Istanbullu yelkencileri her yıl düzenledikleri Amiraller kupası yat yarışları ile ağırlayan, kısacası Mudanya’yı yelkencilerin uğrak yeri yapan, Eşi Taner Tümerdirim; 10 yıllık emeği ile ilgili suskunluğunu koruyor. Neden ve niçinlerle dolu soru işaretlerinin bulunduğu zamanlar, onda da Mudanya sevdasını bitirmiş. Ama ne Güzelyalı’lılar, ne de Arnavutköylüler yüzlerce insanın denize çıkmasına vesile olan bu karı kocayı unutamamışlar. O yıllarda pek çok yelkenci ile kurulan güzel dostluklar başka kıyılarda sürerken, geçen yıl aramızdan ayrılan Cihan Liderin güler yüzü ve Mudanyalı çocuklar için yaptığı fedakarlıklar unutulmamış.

Çeşitli vesileler ile anılmaya devam ediyor. Keşke insanların kıymetini onları kaybetmeden anlayabilsek, kişisel egolarımızı frenlemeyi ve kıskançlıklardan vazgeçmeyi becerebilsek… Nur içinde yatsın…

Mudanya.gen.tr

Cihan & Taner Tümerdirim

İzci Lideri Cihan Tümerdirim genç izcilerle

Cihan Tümerdirim'in yetiştirdiği Atatürk'ün Leventleri

Minik yelkenciler üzerinde Cihan Tümerdirim'in  emeği büyük

Son Güncelleme ( Cuma, 24 Kasım 2017 16:08 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU