TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümü Mudanya'da Çoşkuyla Kutlandı.

Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümü Mudanya'da Çoşkuyla Kutlandı.

E-posta

Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.yıldönümü Mudanya'da Kaymakamlığın hazırladığı çeşitli etkinliklerle coşku içinde kutlandı.   Törenler 28 Ekim günü Saat 13.00'da Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediyenin çelenk sunumuyla başladı.

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay SÖZER 29 Ekim günü Kaymakamlık Makamında protokol ve vatandaşların tebriklerini kabul etti.  Hava muhalefeti nedeniyle etkinlikler Mudanya Spor Salonunda devam etti.

Burada ki törende 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Mudanya ilçe kaymakamı Faik Oktay SÖZER günün anlam ve önemini belirten konuşmasına “Cumhuriyet Bayramı, Samsun'da başlayan destansı bir mücadelenin, yüce ve kutsal davanın, eşsiz ve ebedî bir zaferidir. Bu zafer, sadece, Anadolu’yu işgalden kurtararak onun ebedî yurtları olduğunu ilân eden bir milletin zaferi değildir; bu zafer, ezilen milletlerin sömürgecilere karşı kazandıkları emsalsiz ve efsanevî bir zaferdir" diyerek başladı. Kaymakam Sözer, “ halkımızın birliğine, devletimizin bekasına göz diken sömürgeciler, işgalciler, bölücüler ve vatan hainleri, kötü emellerinin kirli plânlarını uygulamaya koymak için bir dakika bile boş durmadılar. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız darbe teşebbüsü, bu işgalcilerin ülke içindeki hain işbirlikçileri ile kurguladıkları haince bir kalkışmaydı ama Aziz Milletimiz buna müsaade etmemiştir." dedi.

Kaymakam SÖZER konuşmasının son bölümünde gençlere seslenerek " Cumhuriyetimizi iç ve dış düşmanlara karşı korumak, kardeşlik ruhunu, birlik ve beraberlik ruhunu daha da geliştirmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak temel görevleriniz olmalıdır. Sevgi, kardeşlik, hoşgörü gibi unsurlarla bugünlere ulaşan mazimizi yine muhteşem bir geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Bu nedenle; bu büyük ve kutsal göreve kendinizi şimdiden hazırlamalısınız. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silâh arkadaşları olmak üzere, azız şehitlerimizin huzurunda saygı ve hürmetle eğiliyor, gösterdikleri kahramanlıkları minnet ve şükranla yâd ediyor, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum."  dedi.

Mudanya da Cumhuriyet temalı çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi. Okulların halk dansları topluluklarının muhteşem gösterilerinin ardından Mudanya belediye bandosunun verdiği konserle etkinlik sona erdi. Bursa Yelken Kulübünün yelken takımı kortej oluşturarak Mütareke Evi önünde seremonide bulunarak saygı duruşuyla kutlamalara katıldılar.

Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.yıldönümü Mudanya'da Kaymakamlığın hazırladığı çeşitli etkinliklerle coşku içinde kutlandı.

Mudanya Kaymakamı SÖZER 29 Ekim 2017 töreninde gençlere seslendi

Mudanya Kaymakamı SÖZER kutlama etkinliklerindeki yarışmalarda başarı gösteren öğrencileri ödüllendirdi 29 Ekim 2017 kutlama törenleri hava muhalefeti nedeniyle Mudanya Spor Salonunda yapıldu.

 29 Ekim 2017 Kutlamaları halk oyunları ekibi

 

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 30 Ekim 2017 23:37 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU