TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Sadettin Tamaç'tan Muhtarlar Gününde Dikkat Çeken ' Muhtar Kimdir?' Vurgusu

Sadettin Tamaç'tan Muhtarlar Gününde Dikkat Çeken ' Muhtar Kimdir?' Vurgusu

E-posta

19 Ekim Muhtarlar Günü Mudanya’da düzenlenen törenle kutlandı. Gerçekleşen törenin ardından muhtarlar yemekte bir araya geldi. Törende konuşan Mudanya Muhtarlar Derneği Başkanı Sadettin Tamaç'ın muhtarın kim olduğunu vurgulayan cümleleri dikkat çekti.

19 Ekim Muhtarlar Günü Mudanya’da düzenlenen törenle kutlandı. İskele Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun gerçekleştiği törene Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Dursun, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Samet Ali Kılıçoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyelerinin yanı sıra, siyasi parti temsilcileri ile muhtarlar katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunan Mudanya Muhtarlar Derneği Başkanı Sadettin Tamaç, Muhtarlık müessesinin kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın en önemli yapı taşlarından olup 1829 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü, belirterek, “  Muhtarlık demokrasinin en eski örneğini temsil eden devletin en küçük ve her noktasındaki parçası olan bir kurumdur. Muhtar siyasetten uzak, tarafsız, tamamen kendi kişilikleriyle seçilmiş, devleti ile milletini birleştiren en önemli kanaat önderleridir. Muhtarlar olarak her birimiz devletin birer temsilcisi konumundayız. Bu yapı içerisinde üstün gayretleri ile çalışmalarını sürdüren muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Bugün aramızda olmayan, bu müesseseye hizmet etmiş ebediyete göç eden muhtarlarımızı da rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Fehmettin Bahçuvancı yönetimindeki Mudanya Bandosu mini konser verirken, Mudanya Belediyesi Güzelyalı Minikler Halk Dansları Topluluğu  gösterilerini sundu.
Gerçekleşen tören sonrasında mahalle muhtarları Montania Hotel'de yemekte bir araya geldi. Burada Muhtarlar Derneği Başkanı Tamaç konuklara hoş geldiniz konuşmasını yaptı. Mudanya Belediye Başkanı ve Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer konuşma yaparak muhtarların gününü kutladılar. Program Sonunda Muhtarlar Belediye Başkanı Türkyılmaz ve Kaymakam Sözer’e katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdiler.

Saadettin Tamaç Mudanya Muhtarlar Derneği Başkanı

Mudanya Montania Hotel 18 Ekim 2017 Muhtarlar Günü Yemeği

 muhtarlar günü yemeği montania hotel 18 ekim 2017

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 25 Ekim 2017 14:32 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU