TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi FAZLI AYDOĞAN ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ UNUTMADI.

FAZLI AYDOĞAN ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ UNUTMADI.

E-posta

Fazlı AydoğanMudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Aydoğan mesajında "Kadınlarımız ülkemizdeki tarımsal üretime çok büyük katkı sağlamaktadır. Kadınlarımızın zirai alanda gösterdikleri gayret ve titizlik şüphesiz gıda güvenliğimizin temel faktörlerinden birisidir.....

 Bu nedenle sağlıklı beslenmemizin başlangıç noktası olan zirai üretim başta olmak üzere kadınlarımızın sosyal alanın her platformunda yer alması konusunda destek ve teşviklerin verilmesi, sağlanan imkanların arttırılarak devam etmesi ülkemizin bugünü ve geleceği için hayati önem arz etmektedir.

Çiftçi kadınlarımızın ekonomik, sosyal, siyasi ve kültürel kalkınmasında, sağlıklı ve dinamik bir gelecek için hepimizin üzerine düşen bir sorumluluk olduğuna inanıyorum. Ülkemizde 27 Haziran 2012 tarihli genelgeyle 6270 Sayılı Kanunla getirilen düzenleme ile kadın çiftçilerimize sosyal güvence oluşturulmuş olmasına karşın yeteri kadar yaygınlaşmamıştır.

Tarımsal üretimde kadınların eğitiminin sağlanması, tarımsal üretim teşviklerinden kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yapılması konusunda yapılacak uygulamaların desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği olarak gerçekleştirmek için çaba harcadığımız doğal reçel, pekmez ve marmelat üretim tesisi projemiz bu düşünceler sonucu ortaya çıkmış olup çiftçi kadınlarımızın ekonomik kalkınmalarına katkı sağlamaya yönelik adımlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mudanya Meyve Üreticileri Birliği olarak Birleşmiş Milletler tarafından Kabul edilen 15 EKİM DÜNYA ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ kutlar. Ülkemizin özverili üretici kadınlarına esenlik dolu günler diliyor, saygılarımı sunuyorum." satırlarına yer verdi.

Son Güncelleme ( Pazar, 15 Ekim 2017 02:25 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU