TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi 3. MÜBADELE ÇALIŞTAYI 21 EKİM'DE MUDANYA'DA YAPILACAK

3. MÜBADELE ÇALIŞTAYI 21 EKİM'DE MUDANYA'DA YAPILACAK

E-posta

Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Temsilciliği (LMV) 21. Ekim.2017 Cumartesi günü saat 11.00 de Uğur Mumcu Kültür merkezinde 3. Mübadele Kültürü çalıştayına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Açılış konuşmalarının ardından çalıştaya konuşmacı olarak katılan Uludağ Üniversitesinden Profesör Doktor. Barış Özdal (Mübadelenin Tarihsel ve Siyasal Nedenleri konusunda anlatımda bulunacak. Ardından Marmara Üniversitesinden Yardımcı Doçent Doktor Murat Koraltürk Türk-Yunan Nüfus Mübadelesinin Türkiye Ekonomisi üzerindeki etki ve sonuçları üzerine anlatımda bulunacak.
Mersin Üniversitesinden Doktor Fahriye Emgili Mübadelenin iki kenti Mersin ve Bursa konulu anlatım ve ardından Kastamonu üniversitesinden Yardımcı Doçent Doktor Fahri Maden Giritte Bektaşilik konusu üzerine anlatımda bulunarak dinleyicileri aydınlatacaklar. Çalıştayın sonunda ise Genel Değerlendirme bölümünde tartışma ve soru cevapla panel sona erecek.

LMV Mudanya Temsilciliğinde yapılan basın toplantısında açıklama yapan LMV Mudanya Temsilcisi Cumhur Aksan ,”Bugüne kadar yapılan çalıştaylarımızın en önemlisi bu çalıştayımız olacak. Geleneksel hale getirdiğimiz ve bugüne kadar konuşulmayan dile getirilmeyen konuların dillendirileceği, bilinmeyenlerin yeniden ve bir kez daha anlatılacağı çalıştayımıza destek veren başta Lozan Mübadilleri Vakfımıza ve Mudanya Belediyemize ve Belediye Başkanımız Hayri Türkyılmaz’a ve bizleri kırmayarak çalıştayımıza gelerek bizleri bilgilendirecek olan tüm akademisyen hocalarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.


Hem tanışmak hem de yapılacak olan çalıştaya katılarak kitlelerin, bilinmeyen konular üzerinde bilgilendirilmelerini sağlayacak olan Uludağ Üniversitesinden Profesör Doktor Barış Özdal da LMV Mudanya Temsilciliğine yaptığı ziyarette şu açıklamalarda bulundu,” Çok önemli bir konuda çalıştay yapılıyor. Tarihsel anlamda neden Mübadeleye ihtiyaç duyuldu, bunun nedenleri üzerine anlatımda bulunacağız. Geniş katılımcılarla gerçekleştirilecek olan çalıştaya Üniversite öğrencilerimizde katılım sağlayacaklar. Bu tür önemli çalışmalar, insanların aydınlatılmasına, yanlış bilinen doğruların, doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi noktasında büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle de Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya temsilciliğine çok teşekkür ediyorum. Güzel ve faydalı bir çalıştay olacaktır” dedi.

Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Temsilciliği(LMV) önemli bir çalıştaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Tarık ARSLAN

Son Güncelleme ( Cumartesi, 14 Ekim 2017 16:26 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU