TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya'da Emzirme'nin Önemi Etkinliği Yapıldı.

Mudanya'da Emzirme'nin Önemi Etkinliği Yapıldı.

E-posta

Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği ve yürütülen programa göre “Bebeklerin doğumdan hemen sonra (30 dakika-1 saat) emzirilmeye başlanması, bebeğe ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaşına kadar sürdürülmesi” esastır. Bu kapsamda haftanın önemini vurgulamak amacıyla Mudanya Devlet  Hastanesi servislerinde ve polikliniklerde açtığı stand da emzirmenin önemini vurgulayarak anneleri ve anne adaylarını bilinçlendirildi.

Emzirme Haftası Etkinliği Mudanya'da Yapıldı

Her yıl 1-7 Ekim “Emzirme Haftası” olarak kutlanmaktadır.  Anne sütü, bebeklere ve çocuklara, sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için en ideal besindir. Emzirme ise bebekler için yaşama en iyi başlangıcı sağlayan beslenme şeklidir. Anne sütünün bebek sağlığı ve anne sağlığı üzerine olumlu etkileri göz ardı edilemeyecek kadar çoktur. Dünyada her sene bir milyondan fazla çocuğun anne sütü ile beslenemediği için ishal, solunum yolu ve diğer enfeksiyonlardan öldüğü bilinmektedir.

Emzirme haftasında annelere emzirmeyle ilgili eğitimler verdiklerini ifade eden Hastane Başhekim yardımcısı Dr. Ömer Faruk Mete, “Anne sütü ile anne ve bebek arasında olumlu ilişki kurulur. Annenin doğum öncesi kilosu erken ve zamanında düşer. Anneyi birçok hastalıktan korur. Anne sütü alan bebeklerin anneye faydalarından birisi ise onların ruhsal gelişimini olumlu yönde etkilemesidir. Bebeğinin büyümesine katkıda bulunduğu için kendini mutlu ve huzurlu hisseder.” dedi.

Son Güncelleme ( Cumartesi, 07 Ekim 2017 13:36 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU