TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi 'İKİ ELİN SESİYLE MUDANYA ŞARKILARI'NDA MUHTEŞEM FİNAL

'İKİ ELİN SESİYLE MUDANYA ŞARKILARI'NDA MUHTEŞEM FİNAL

E-posta

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Genç-Des Programı'nca desteklenen ve 4 ay süren "İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları" adlı proje kapsamında TRT Sözlü Repertuarına giren 5 Türk Sanat Müziği eserini işaret diliyle seslendiren Mudanyalı gençler, projenin finalini halka Mudanya Belediyesi'nin de katkı sağladığı açık konserle taçlandırdı.

Mudanya'nın doğal güzelliklerini yansıtan görseller eşliğinde Mudanya'ya özgü 5 Türk Sanat Müziği eserine işaret diliyle farklı mekanlarda klipler çeken gençler, canlı performanslarını final konseriyle yaptı. Mudanya Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde düzenlenen konsere, Mudanya Kaymakamlığı Özel Kalem Müdürü Mehmet Arslan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı  Işın Yüksel, Mudanya Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı'nın yanı sıra şair Dr. Hüsamettin Olgun ile bestekar Erdinç Çelikkol ve çok sayıda davetli katıldı.

Türk İşaret Dili uzmanı Emine Biçim'in öğreticiliğinde Mudanya şarkılarının sözlerini işaret diliyle seslendiren gençlerin konser öncesi İstiklal Marşını da ay-yıldızlı tişörtleriyle işaret diliyle seslendirmesi duygu dolu anlara sahne oldu. Mudanya Kültür ve Sanat Derneği TSM Korosu üyelerinin Bahadır Sevik şefliğinde müziklerin altyapısını oluşturduğu projede, gençler, "Mudanyalı Şükrü Çavuş", "Mudanya Kızı", "Mudanya Özlemi", "Mudanya Güzellemesi" ve "Mudanya Güzeli" adlı şarkıları koro elemanlarının solistleri eşliğinde işaret diliyle seslendirdi.

Proje Koordinatörü Yavuz Gerçekçi, işitme engelli dostların da müziğe ilgi duymasını sağlayacak bu sosyal projeye gençlerle birlikte imza atmanın heyecanını yaşadıklarını belirtirken, Mudanya'nın doğal güzelliklerini de ön plana çıkaran DVD video kliplerle oluşturulan şarkıların bu ay sonu itibariyle sosyal paylaşım sayfaları üzerinden yaygınlaştırılacağını bildirdi. Gerçekçi, gece sonunda projede görev alan gençler ve koro üyelerine anı belgelerinin yanı sıra projeye katkı sağlayan kişi, kurum ve kuruluşlara da plaket ve hediyelerini takdim etti.

İŞARET DİLİYLE KLİP ÇEKEN GENÇLERDEN KONSERLİ FİNAL

Son Güncelleme ( Salı, 03 Ekim 2017 02:47 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU