TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya Esnaf Odası Sanayi Sitesi İstişare Kahvaltısı Düzenledi.

Mudanya Esnaf Odası Sanayi Sitesi İstişare Kahvaltısı Düzenledi.

E-posta

Mudanya'da mevcut Küçük Sanayi Siteleri'nin kent içinde kalması ve çeşitli sıkıntıların yaşanmasından dolayı yeni sanayi sitesine yer aranıyor. Mudanya Esnaf Teşkilâtları Başkanı Emir Ali Usta Küçük Sanayi Sitelerindeki esnafla kahvaltıda bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Usta konu hakkındaki görüş ve önerilerini de esnaf ile paylaştı. Gözler Işıklı Yolu üzerinde ki  200 dönümlük alana çevrildi.

Esnaf Teşkilâtları Başkanı Usta belirlenecek yeni sanayi bölgesi için en önemli unsurun şu anda sanayi sitelerinde ekmeğini kazanan sanayi sitesi esnafının olurunu almak olduğunu vurgulayarak esnafın atıl durumda kalmayacak bir yere yapılacak sanayi sitesine gönül rahatlığı ile gidebilmesinin esas olduğunu belirtti.

Yapılması olası yanlış bir yere inşaa edilecek sanayi sitesine esnafın taşınmamak istemesinden doğacak sorunlara işaret eden Usta "Yeni sanayi sitesinin yapılacağı alanı şu anda küçük sanayi sitelerimizde ekmeğini kazanan sizler belirlemelisiniz. Sonrasında belirlenen yer gerekli prosedürlerle imar planlarında sanayi bölgesi olarak işlenmeli ve uzun yıllar kullanışlı, kazançlı bir sanyi sitesine Mudanya Kavuşturulmalı" dedi.

Sanayi Sitesi Esnafımızın Her Türlü Yanındayız

Usta Mudanya'da yıllardır sürüncemede kalan yeni sanayi sitesinin bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğinin altını çizerek, yeni yerin sanayi sitesi esnafları tarafından seçilmesi ve imar planlarına sanayi bölgesi olarak işlenmesinin ardından yapımının Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın iktisadi İşletmesi tarafından yapılabileceğini belirterek Güzelyalı'da Esnaf Odası tarafından yaptırılan Kapalı Pazaryeri'ni örnek gösterdi. Usta esnafın kooperatif kurarakta yeni sanayi sitesini inşaa edebileceğini belirterek "Yer hakkında kararımızı bir an önce vererek gerekli çalışmalara başlamalıyız. Oda olarak esnafımızın her türlü yanındayız" dedi.

Sanayi Sitesi Esnafımız Mağdur Edilmemelidir.

Esnaf Teşkilâtları Başkanı Emir Ali Usta şu andaki küçük sanayi sitelerine dayanmış bulunan 5 katlı apartmanları emsal göstererek "Yeni dükkanlarınıza taşındığınızda eski sanayi sitesi alanlarına 5 katlı imar izinleri verilerek yıllardır buralara emek vermiş olan esnafımız mağdur edilmemelidir.

Buralardan gelecek olan gelirleri ile yeni dükkanlarının maaliyetlerinin tamamını ya da büyük bölümünü karşılayabilmelidirler. Bunun altını özellikler çizmek istiyorum. Küçük sanayi siteleri esnafımız mağdur edilmeden bu sorunu Mudanyalılar olarak çözmeliyiz" diye konuştu.

Söz alan Mudanya 1. Sanayi Sitesi Yönetimi Başkanı Nevzat Ermiş yeni Küçük Sanyi Sitesi'nin Mudanya'ya yakın ve yol üzerinde olması gerektiğini söyledi. Söz alan bazı sanayi sitesi esnaflarıda mevcut sanayi sitelerinin SİT alanı kabul edilen bölgede yer aldığını ve şu anda 250 bin tl olan dükkanların inşaat izni verilmemesi durumunda buralarda faaliyet gösteren esnafın zarar hanesine yazılacağından endişe duyduklarını ifade ettiler.

Işıklı yolu üzerinde mevcut bulunan 200 dönümlüm bir alanın mercek altına alındığı kahvaltılı toplantıda, bu alanın incelenmesi kararı alındı. Emir Ali Usta katılımcılara teşekkür ederek "Sanayi Sitesi esnafımızın mağdur olmadan kullanışlı bir sanayi sitesine kavuşmasını temenni ediyoruz" dedi.

EMİR ALİ USTA

 

Mudanya Esnaf Odası Sanayi Sitesi Esnafı İstişare Toplantısı

Son Güncelleme ( Pazartesi, 02 Ekim 2017 14:24 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU