TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi ÇİFTÇİLER DİKKAT! TARIMSAL HİBE BAŞVURULARI BAŞLADI.

ÇİFTÇİLER DİKKAT! TARIMSAL HİBE BAŞVURULARI BAŞLADI.

E-posta

Mudanya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Doğru 13 eylül 2017 tarih ve 30179 sayılı resmi gazete ile kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi (tebliğ no:2017/22) müracaatlarının 13 eylül 2017 tarihinde başladığını duyurdu. Doğru yapılacak hibelerin en az 30.000 tl’den- en çok (proje konusuna göre değişmekle beraber) 2.000.000 tl’ye kadar olduğunu vurguladı.

 

Ali Doğru Açıklamasında;

"13 eylül 2017 tarih ve 30179 sayılı resmi gazete ile kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi(tebliğ no:2017/22) müracaatları 13 eylül 2017 tarihinde başlamıştır.

Program kapsamında; yaş meyve sebze tasnif, paketleme ve depolama yatırımları hariç bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması konusunda sadece ham derinin işlenmesi ve günlük en fazla 20 baş hayvan kesim kapasiteli mezbaha, soğuk hava deposu, çelik silo, hayvansal ve bitkisel orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, yenilenebilir enerji üretim tesisleri; kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları ; ile ilgili yatırım konularına destekleme yapılmaktadır.

Son müracaat tarihi 11 aralık 2017 pazartesi’dir.  Yatırım projelerinin tamamlanma tarihi 1 ekim 2018’ dir. Hibeye esas proje tutarı en az 30.000 tl’den- en çok (proje konusuna göre değişmekle beraber) 2.000.000 tl’ye kadar olan proje başvurularında; hibeye esas proje tutarının %50’sine hibe yoluyla destek verilmektedir. Diğer % 50’si oranındaki tutarı başvuru sahipleri kendi kaynaklarından temin etmektedir. Proje bütçesi kdv hariç hazırlanır. Program ile ilgilenen gerçek ve tüzel kişiler başvurularını www.tarim.gov.tr internet adresinden yapacaklardır. Ayrıntılı bilgi için il gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğümüze başvurulabilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." satırlarına yer verdi.

Mudanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Ali Doğru

www.radyopoyraz.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 28 Eylül 2017 10:14 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU