TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Esnaf Başkanı Mudanya Belediyesinin Esnaf Karnesini Açıkladı.

Esnaf Başkanı Mudanya Belediyesinin Esnaf Karnesini Açıkladı.

E-posta

Emir Ali UstaMudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın 3 yıllık esnaf karnesini mühürlenen, kapatılan ve ceza kesilen esnafların istatistiki rakamlarıyla birlikte açıkladı. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a "Hodri Meydan" diyen Esnaf Başkanı USTA "30 yılda yapılamayanları yaptık diyorsun. İstediğin televizyon kanalında gel açık oturum yapalım ben geçen 30 yılı anlatayım sen görevde bulunduğun 3 yılı savun" dedi.

Esnaf Başkanı Usta Mudanya Belediyesi Bağımsız Meclis üyelerinin verdiği önergede esnaflarla ilgili olan sorulara Mudanya Belediyesi tarafından verilen cevapları basın mensuplarına açıkladı.

AVM'ler Ne Oldu Sayın TÜRKYILMAZ?

 

Emir Ali Usta  Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın Esnaf Şurasında "Mudanya'da ki tüm  AVM'leri şehir dışına çıkartacağım" sözünü hatırlatarak "O zaman ben Başkan Türkyılmaz'ın bu sözünü ayakta alkışlamıştım. Şimdi kendisine soruyorum o zamandan günümüze Mudanya'da kaç AVM açıldı? Önce bunu sormak lazım" dedi.

Tahsilatın Bir Adabı Var. Belediye Bunu Öğrenememiş

Belediye Başkanı Türkyılmaz'ın kendisi ile esnafın arasını bozmaya çalışmakla suçlamasının rakamlarla ne kadar mesnetsiz olduğa dikkat çeken Emir Ali Usta  "Hayri Türkyılmaz Mudanya Belediye Başkanlığı makamına oturmasından bu yana (3 Mart 2017 -5 Nisan 2017 tarihleri arasında) 9 bin 872 sicile (hesaba) haciz işlemi yapılmış. Bir esnafa 10 ayrı yerden haciz bloke konmuş. Belediye hakkıdır alacağını almalıdır fakat belediye tahsilat yapmayı bilmiyor. Bize gelsinler öğretelim. Bloke haciz yapmadan her 100 liranın 98 lirasını tahsil ediyoruz." dedi.

Türkyılmaz'dan Esnafa Rekor Mühürleme Rekor Ceza

Usta mühürleme ve ceza yazımında Mudanya'da tarihi bir rekor kırıldığını belirterek 574 adet mühürleme yapılarak esnafa 4 Milyon 822 bin 849 Türk lirası para cezası kesildiğini açıkladı. Usta görevinin esnafı savunmak olduğunu vurgulayarak "Biz esnafın yanında durduk diye esnafın malı olan Esnaf Odasında altında doktor muayene bölümü olan sundurmanın yıkıldığını ve ceza kesildiğini, yine Esnaf kredi Kefalet Kooperatifinin Mudanya'da binlerce örneği olan asma katının ruhsatsız denilerek Esnaf Kooperatifinin mühürlenip ceza yazıldığını ve bu cezaların ceplerinden ödendiğini hatırlattı.

Emir Ali Usta "Türkyılmaz "Esnaf başkanı esnafla aramı açmaya çalışıyor iddiası algı operasyonudur. Yaptıkları ortadadır. Bu rakamlar Mudanya Belediyesinin esnaf üzerindeki karnesidir." dedi.

"TÜRKYILMAZ YALAN BEYANATLAR VERİYOR İŞTE BELGELER"

Usta Belediye Başkanı Türkyılmaz'ın kendisine hitaben yaptığı basın açıklamasında "Bilgi sahibi yapmadan fikir sahibi olmak" deyimini kullandığını belirterek geçtiğimiz hafta Giritli Mahallesi alt cadde de mühürlenen kafelere ilişkin açıklamaları belgeleri ile birlikte yaptı. Usta belgesiz hiç bir zaman konuşmadığını belirterek mühürlenen kafelere ilişkin resmi kurumlardan gelen belge ve yazışmaları kameralara göstererek Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın yalan söylediğini, mühürleme işleminin Bursa Valiliği tarafından yapılmasının istenmesine ilişkin resmi tarihli belgeyi göstermesini istedi.

USTA "İŞLETMELER YASAL SÜRE TANINMADI"

Usta Türkyılmaz'ın açıklamasında mühürlenen işyerlerine yasal süreyi tanıdıklarını belirtmesine rağmen bunun yalan olduğunu işletmelere yasal sürenin tanınmadığını, yine Mudanya Belediye Başkanının açıklamasında belirtildiği gibi işletmelerin kendilerine tanınan süre içerisinde eksikliklerini tamamlamadğına ilişkin söylemlerinin de yalan olduğunu iddia etti. Belediye açıklamasında belirtilen Esnaf Odası'nın bazı işyerlerini şikayet ettiği ifadesinin ise doğruyu yansıttığını belirten Usta "Vergi veren esnafla vergi ve oda kaydı bulunmayanların haksız rekabetine dur demek Esnaf Odamızın görevi dir" dedi.

Usta "Odamızın Amacı Sorunların Çözümü İçin Köprü Olmaktır. Köprüleri Yıkmak Değil"

Kendisinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanına Sahil Projesi için tavır almamakla eleştirildiğini belirten Usta "Odamızın görevi mevcut problemlerin çözümü için köprü olmaktır. Sahil Projesi süreci içinde esnafımızın yaşadığı sıkıntıları Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe dahil, esnafımızla ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerimiz Kadir Kahraman, Fatih Pulat'la masaya yatırdık. Sorunlarımızı aktardık. Bizim Bursa Büyükşehir Belediyesini Mahkemeye verme gibi bir durumumuz olamaz biz odayız yani aracıyız köprüyüz." dedi. Usta tarihlerini vererek Sahil Projesi için yaptığı çalışmaları özetledi.

USTA "Sayın TÜRKYILMAZ, Sayın ALTEPE ile Sürtüşmeniz Mudanya Belediyemize Ne Kazandırdı?"

Emir Ali Usta "Hayri Türkyılmaz Makamında oturarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye hakarete varan eleştiriler yapması Mudanya Belediyemize ne kazandırdı? Bana bir tek örnek gösterin biz üstüne gittik, dava ettik şunu kazandık, kurtardık." diye konuştu.

Giritli Mahallesi alt caddede ki işyerlerine sözü getiren Usta Mudanya Belediyesi'nin 2015 yılında Ankara Tabiat Kültür Varlıkları'nın 2015 yılında Bursa Tabiat Kültür Varlıkları'na bir yazı göndererek ilgili bölgede plan notlarının revize edilmesini istediğini Bursa Tabiat Kültür Varlıkları'nın da iyi niyetle Mudanya Belediyesine konuyu ileterek meclis kararı almalarını ve konuyu Bursa Büyükşehir Meclisine göndermelerini istediğini, böylelikle gerekli uyumu kabul edeceklerini bildirdiğini fakat konunun 2 yıl sonra 2017 yılında gündeme alındığını açıkladı. "Şimdiye kadar bu sorunlar çözülmüş olacaktı" diyen Usta Mudanya Belediyesinin görevini ihmal ettiğini belirtti. 

TÜRKYILMAZ BELGE GÖSTERSİN. KUYRUKLU YALANLAR VAR

Usta işyerlerinin mühürlenmesine gerekçe olarak Mudanya Belediyesince öne sürülen Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Bursa Valiliği'nden gelen evrakları  göstermesini isteyerek "Geçen bazı arkadaşlarımız konuyu araştırdı. Yok böyle resmi yazılar" dedi. 2016 Yılında ruhsat alarak faaliyete geçen işletmenin tapu devri sonrasında ruhsatını belediyenin iptal ettiğne dikkat çeken "Usta neye dayanarak ruhsat verdiniz? Tapu devrinden sonra da ruhsatı yenileme durumunuz var ama bunu niçen yapmadınız?" diye sordu.

Mudanya Belediyesinin mühürleme nedenlerinden biri olan "eksik evraklar var" gerekçesinin kuyruklu yalan olduğunu belirten Emir Ali Usta eksik evrakların hangileri olduğuna ilişkin mühür yapılan işletme sahiplerine tebliğ edildiğine ilişkin bir  örneğinin açıklanmasını istedi.

işletme sahiplerinin hangi evrakların eksik olduğunu Mudanya Belediyesine sorduğu 8 Eylül tarihli dilekçenin 25 Eylül olmasına rağmen işletmeler mühürlenmiş olmasına rağmen cevap verilmediğini söyledi.

 

VİDEO - VİDEO 

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 25 Eylül 2017 23:47 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU