TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi ARAKAN MÜSLÜMAN KATLİAMINA KLAS SPOR TEPKİSİ

ARAKAN MÜSLÜMAN KATLİAMINA KLAS SPOR TEPKİSİ

E-posta

Mudanya Klas Spor kulübü Başkan Necati Şimşek, Myanmar'ın (BURMA) Arakan eyaletinde yaşanan Müslüman katliamını, Mudanya Mütareke Meydanında protesto etti.

Klas Spor Başkanı Necati Şimşek Arakan’da ki Müslümanların uzun yıllardan bu yana din ve vicdan özgürlüğünün yanı sıra mülkiyet hakkı, evlilik, eğitim ve öğretim, vatandaşlık, kimlik edinme gibi temel insani haklardan mahrum kalmasının yanında, bütün bunlar yetmiyormuş gibi birde insanlık dışı davranışlarla karşılaşıp, hunharca, canice yaşam haklarının ellerinden alındığını belirterek " “Müslümanlar birer birer katledilirken, Müslüman kadınlar ve çocukları tecavüze uğrayıp öldürülmektedir. Mescitler içndeki insanlarla birlikte ateşe verilmektedir. Doğup büyüdükleri topraklardan asker ve polis desteğiyle ölüm göçüne sürülmekteler. Bütün Dünyanın gözü önünde meydana gelen bu zulmü, katliamı, yok edilişi seyretmekte ve üç maymunu oynamakta. 1962 yılından beri Myanmar Müslümanlarına karşı kesintisiz süren asimilasyon soykırıma dönüşmüştür. Bir vatandaşı için ayaklanan ve o insanların hamisi kesilen, savaş ilan eden Amerika başta olmak üzere Avrupa ve Siyonist İsral se İslamafobiyi sadece seyretmekle yetiniyorlar.

 

Buradan tüm Müslüman ülkelere sesleniyoruz, birazcık insanlık ruhu taşıyorlarsa işkence ve zulme karşı gereken yaptırımın acilen hayata geçirilmesinin sağlanmasını istiyoruz. Uluslararası Örgütlerin bu zulme duyarsız kalmamalarını bekliyor, barış ve kardeşlik içerisinde bir yaşam diliyoruz” dedi.

Orotestoyu destekleyenler ellerinde programlı şekilde Arakan'lı müslümanlara uygulanan vahşeti protesto eden pankartlar açtılar.

@arakan  #arakan

Mudanya Klas Spor Kulübü Arakan'da ki Müslüman Katliamını Protesto Etti.

 Mudanya Klas Spor Kulübü Arakan Müslümanları9na uygulanan vahşeti Protesto Etti.

Video

Son Güncelleme ( Pazar, 24 Eylül 2017 17:05 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU