TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi GERÇEKTEN HER ŞEY MUDANYA İÇİN Mİ?

GERÇEKTEN HER ŞEY MUDANYA İÇİN Mİ?

E-posta

Ümit AtillaBu gördüğünüz totem 2012 yılında Mudanya’da Belediye Binası’nın karşısına yakın bir yere çakılmıştı. Yaklaşık 5 yıldır da orada duruyor. Fondaki görselin sol alt tarafında “Her şey Mudanya için” yazıyor ama artık bu yazı okunmuyor. Tanıtımı yapılan şey ise Mudanya Sahil Projesi.

 

Burada Tanıtımı yapılan şey ise Mudanya Sahil Projesi.

Projenin ilk açıklandığı tarih olan 2009 yılından bu güne tam 8 sene geçti. Arada yaşanan olayları daha önce yazmıştık. Unutmuş olanlar şu linki tıklayıp hatırlayabilir;
http://mudanya.gen.tr/haber-arsivi/2015-yl-haber-arivi-/5355-sahldek-dalgalar.html

2017 yazını da bitirmiş bulunuyoruz ve proje gördüğünüz gibi hala bitmedi;

Mudanya Sahil Projesinde durum Eylül 2017

Mudanya Sahil Projesinde durum

Mudanya Sahil Projesi 4 yıldır bitmedi

 

Tam tarihini hatırlamıyorum ve arşivlerde de bulamadım ama sanırım 25-30yıl önce buna benzer bir proje Eminönü’nde yapılmış ve yaklaşık 2 senede bitirilmişti.
Büyüklerimize sorsanız bu projenin uzaması ile ilgili size anlatacakları pek çok hikaye var ve sizler de bizim gibi bunları biliyorsunuz. Ama pek çok Mudanyalı’nın inandığı şey ise bu işin uzamasının temel sebebinin ilçe belediyesi ile büyükşehir belediyesi arasındaki uyumsuzluk ve iletişimsizlik olduğudur.

Yukarda gördüğünüz fotoğraflar Bursa’nın güzide(!) sahil ilçesi Mudanya’nın 2017 Eylül ayını gösteriyor.
Hemen şu aşağıda göreceğiniz fotoğraf ise kent ekonomisine katkı sağlayan projesi ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye Cumhurbaşkanı’nın 2017 Eylül ayında verdiği ödülün anını gösteriyor;

Muhtemelen Sahil Projesi önümüzdeki yaza tamamlanır ve yerel seçim çalışmalarında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin seçim mezesinde yerini alır.

Birinde bir başarı hikayesi varken diğerinde ne olduğuna dair yorum sizlerde kalsın.

Muhtemelen Sahil Projesi önümüzdeki yaza tamamlanır ve yerel seçim çalışmalarında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin seçim mezesinde yerini alır.
Yine muhtemeldirki bazıları sonuca bakıp “çok güzel proje oldu, yapanların eline sağlık” deyip bu uzuuun süreç boyunca Mudanya’nın ve Mudanyalı’nın çektiği çileyi, yaşadığı sorunları ve kayıpları hiç dile bile getirmeyecek, belki de unutturmaya çalışacaktır.

Masallarda gökten 3 elma düşer ve hikayenin sonu mutlu biter.
Bizim başımıza düşen ise hayırsız elma ile kırmızı tepenin anlamsız kayıkçı kavgası oldu. Bakalım onlar erebilecek mi murat’larına.


Ümit ATİLLA

21.09.2017

 

Son Güncelleme ( Cumartesi, 23 Eylül 2017 02:07 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU