TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mühür Vurulan Esnafı Emir Ali USTA Anında Ziyaret Etti.

Mühür Vurulan Esnafı Emir Ali USTA Anında Ziyaret Etti.

E-posta

Mudanya Belediyesi Zabıta Ekipleri Mudanya'nın tarihi kısmı olan Giritli Mahallesi Tarihi Evler bölümünde faaliyet gösteren üç adet kafe restoran'a mühür vurarak faaliyetini durdurdu. Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta mühürlenen esnafı anında ziyaret etti ve açıklamada bulundu.

Yapılanlar Hoş Değil. Sorunları Çözelim

Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta mühürlenen esnafı anında ziyaret ettiği işyerlerinin önünde yaptığı kısa açıklamada  "Türkiye de İstihdamın %27 sini esnaf sağlıyor.Bu tür girişimler hoş şey değil. Benim bildiğim bu restoranlarda 8 - 10 kişi çalışıyor.Yani ekmek yiyor.Bunlar mağdur edilmemeli.

Esnafımız devletine yük olmuyor.Mühürlemenin nedenini bilmiyorum fakat araştıracağım. Mudanya turizmine kazandırılan yerlerin, istihdam sağlayıp vergi veren işletmelerin sorunlarının çözümü noktasında hem Mudanya hem Bursa Büyükşehir Belediyesinin yardımcı olması gerektiğine inanıyorum. Benim esnafım gidip SİT ile ilgili birimlerde çözüm bulamaz.

 Böyle işletmelerin turizm iddiası bulunan, istihdamını arttırmaya çalışan Mudanya'da kapatılması doğru değil. Hem turizm diyeceğiz, hem etkinlikler yapıp insanları Mudanya'ya davet edeceğiz, sonra da insanların oturacakları yerleri kapatacağız. Böyle şey olmaz." dedi.

Esnafa geçmiş olsun dileklerini ileten USTA bölgeden ayrıldı.

Emir Ali USTA

VİDEO tıkla izle

 

Foto Galeri

Son Güncelleme ( Perşembe, 21 Eylül 2017 19:46 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU